«Побудувати майбутнє сьогодні»: як «Автомагістраль-Південь» змінює українські дороги
2022-01-30 14:00:00

«Побудувати майбутнє сьогодні»: як «Автомагістраль-Південь» змінює українські дороги

«Велике будівництво» набирає обертів. За 2021 рік у країні з'явилася не одна тисяча кілометрів нових та відремонтованих доріг. Але як оцінюють свою ефективність підрядники проєкту?

Генеральний директор «Автомагістраль-Південь» Микола Тимофеєв розповів MINTRANS про результати компанії в оновленні українських доріг та застосуванні нових технологій для підвищення якості робіт.

Один зі слоганів компанії «Автомагістраль­-Південь» — «Будуємо майбутнє сьогодні». І це не красива фраза, а факт. Завдяки нечуваним темпам ми будуємо об’єкти, які б раніше чекали на свою чергу ще багато років.

За підсумками сезону-­2021 компанія вкотре встановила низку рекордів. Відновила більш як 900 кілометрів доріг та понад 50 мостів. Наші заводи випустили 3,8 мільйона тонн асфальтобетону. Мережа виробництв збільшилася до 26 баз і 18 сучасних АБЗ, їхня сумарна потужність зросла до 4,2 тисячі тонн асфальтобетону на годину.

Відкрито 4 нових заводи, у Павлограді запущено найбільший у країні АБЗ потужністю 360 тонн на годину. Парк техніки розширено до 2,5 тисячі одиниць. Команда компанії зросла до 6,6 тисячі працівників!

«Автомагістраль­-Південь» реалізувала понад 90 проєктів у 13 регіонах. Серед найбільших: дорога єдності М­30 «Стрий – Ізварине», швидкісна траса Н­31 «Дніпро – Царичанка – Кобеляки – Решетилівка», об’їзна дорога міста Харків, південний обхід Дніпра, обхід міста Трускавець, траса Н­12 «Суми – Полтава», проспект Степана Бандери в Києві, швидкісна траса з Києва до Міжнародного аеропорту «Бориспіль», траса М­14 «Одеса – Мелітополь – Новоазовськ», злітно­-посадкова смуга в аеропорту «Херсон». Це справжні візитівки програми «Великого будівництва».


Але у 2021 році рекордно збільшилися не лише обсяги робіт і кількість проєктів. Не менш динамічно зростає технологічний потенціал компанії та професійний рівень нашої команди. Ми значно активізували запровадження роботизованих систем управління як на виробництві, так і на дорожніх роботах.

Проєктування та геодезичні вишукування супроводжуються найсучаснішими цифровими технологіями. Діджиталізовано систему управління компанією. Ми першими починаємо застосування BIM-­технологій у будівництві інфраструктурних об’єктів.

У 2021 році завершили формування системи управління якістю, яка, без перебільшення, є найдос­коналішою в Україні. Створено єдину систему моніторингу всіх процесів — від постачань сировини до влаштування асфальтобетону. Наш науково­дослідний центр у Новомосковську отримав цілу низку найсучаснішого обладнання і тепер не поступається аналогічним центрам міжнародних будівельних холдингів.

Ми першими в країні запустили власний мобільний аудит дотримання технологій. У системі управління якістю наразі задіяно понад 350 інженерно­-технічних працівників, що є найбільшим показником серед учасників ринку.


Я пишаюся тим, що цього року ми зробили перший крок у майбутнє концесійних доріг, чого Україна чекала два десятиліття. «Автомагістраль­-Південь» виступала розробником ТЕО проєкту «Краковець – Львів – Броди – Рівне». На сьогодні підготовка ТЕО майже завершена. Готовий маршрут будівництва.

Спільно з європейськими консультантами розроблена економічно-­фінансова модель. Ми розраховуємо на запуск концесійного конкурсу вже наступного року. Завдання на 2022 рік — ще більше прискорити час. Ми готові до участі у великих міжнародних проєктах.

Ще нещодавно вихід українських компаній на світовий рівень уважався навіть не мрією, а чимось із жанру фентезі. Ми це вже зробили. І обов’язково масштабуємо наш успіх.

У партнерстві з «Автомагістраль‐Південь»

Більше цікавих матеріалів — у свіжому номері журналу MINTRANS. Також підписуйтесь на нас у Telegram та Facebook, щоб бути в курсі актуальних новин про інфраструктуру в Україні та світі. Якщо у вас є інформація, яка може зацікавити редакцію – надсилайте її на нашу пошту: editor@mintrans.media

2022-02-23 17:02:25
МІУ забезпечить безперебійне сполучення зі східними регіонами країни
2022-02-23 11:46:19
Інженери-консультанти координуватимуть проєктувальників при розробленні проєктної документації
2022-02-23 08:30:56
Також в регіоні за рік хочуть відремонтувати 52 штучні споруди
2022-02-22 14:30:36
Мова йде про дороги у Солом’янському районі столиці