Україна хоче долучитися до логістичних мереж ЄС
2021-12-21 15:06:00

Україна хоче долучитися до логістичних мереж ЄС

Автор: Красоха Ася

Українські залізничні та річкові маршрути можуть включити до TEN-T

Кабінет міністрів та Міністерство інфраструктури ведуть перемовини щодо включення українських залізничних та річкових маршрутів до мережі TEN-T. Про це 21 грудня під час брифінгу повідомила віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина, передає кореспондентка MINTRANS.


«Ми багато зробили для того, щоб на наступний семирічний період планування діяльності Європейського Союзу Україна не була осторонь великих проектів і масштабних ініціатив, зокрема це стосується проекту Global Gateway – розбудова нового «Шовкового шляху». Україна була визнана як одна з пріоритетних країн для розвитку такого шляху. Сьогодні команда Урядового офісу з Євроінтеграції, команда Міністерства інфраструктури, колеги з регіонів вже ведуть перемовини щодо включення українських залізничних, річкових, маршрутів до мережі TEN-T», - сказала Стефанішина. 

За її словами, завдяки цьому будуть створені умови для залучення України до логістичних мереж ЄС, що в рази збільшить потенціал економіки країни. 

Віцепрем’єрка також поділилась планами на наступний рік, та зазначила, що у 2022 році Україна приєднається до Конвенції з питань митного транзиту («митного безвізу»). 

Крім того, за її словами, на початку року відбудуться перші засідання в рамках реалізації угоди про спільний авіаційний простір, вестиметься робота над ширшим доступом до ринку авіаційних перевезень. 

Також у планах – завершити перегляд угоди про асоціацію та представити на саміті наступного року дорожню карту української євроінтеграції. Формує Україна й план рішень, що будуть ухвалені в ході Мадридського саміту НАТО в червні цього року.

Що було раніше    

  • Єврокомісія ще влітку розробила план розвитку річкового транспорту.
Підписуйтесь на нас в Telegram та Facebook, щоб бути в курсі актуальних новин про інфраструктуру в Україні та світі. Якщо у вас є цікаві матеріали, які можуть зацікавити редакцію – надсилайте їх на нашу пошту: editor@mintrans.media

2022-01-24 11:55:04
З фінським виробником вже підписано відповідний контракт
2022-01-24 11:27:09
Ще чотири судна з вугіллям прибудуть до України протягом лютого-березня
2022-01-21 15:16:05
У 2021 році порти опрацювали 1 022 589 TEU вантажів
2022-01-21 07:33:41
Між двома країнами зараз триває експертна дискусія