Україна ініціювала скасування дозволів на вантажоперевезення з ЄС
2022-01-04 13:00:00

Україна ініціювала скасування дозволів на вантажоперевезення з ЄС

Автор: Красоха Ася

Переговори з ЄС щодо цього питання можуть зайняти щонайменше рік

Україна ініціювала укладання з Євросоюзом угоди про лібералізацію транзиту і загалом відмови від дозвільної системи на вантажоперевезення. Про це віце-прем'єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина заявила в інтерв'ю «Інтерфакс-Україна». 

«Ми ініціювали укладання з Євросоюзом угоди про лібералізацію транзиту і загалом відмови від цієї дозвільної системи між Україною та Європейським Союзом. Наразі ми концентруємося на консультаціях, водночас ми бачимо ширшу картину, щоб у майбутньому укласти таку угоду, аби у нас була справді зона вільної торгівлі, а не вільна торгівля, яка обмежується певними бар'єрами. Це складні переговори. Наразі в Євросоюзі етап ухвалення, ми свою офіційну позицію озвучили й очікуємо відповіді від ЄС, коли і як вони будуть готові до таких переговорів. Такі переговори можуть зайняти щонайменше рік», — розповіла Стефанішина.


Як пояснила вона, така ініціатива обумовлена тим, що навіть за умови відновлення кількості дозволів від Польщі до рівня у 200 000, цей обсяг вже не відповідатиме обсягу експорту, що йде з України.

Що ж до ситуації із польськими дозволами, то чиновниця сподівається, що до арбітражного процесу не дійде і рішення буде знайдено на етапі консультацій, які сфасилітує Європейська комісія.

За її словами, на сьогодні Україна має 160 000 дозволів і заявляє про необхідність відновлення рівня у 200 000 дозволів.

«Цей процес завжди напружений наприкінці кожного року. Але ситуація погіршилася тим, що Росія та Білорусь отримали додаткові дозволи від Польщі до кінця року, а щодо України таке рішення ухвалено не було. На наш погляд, це містить певні дискримінаційні ознаки», – поскаржилася віце-прем'єрка.
 
Водночас відповідаючи на запитання щодо того, коли ж Україна надішле скаргу на дії Польщі до торговельного арбітражу, Стефанішина зауважила, що угода про асоціацію з ЄС передбачає, що консультації продовжуються протягом 30 днів і в разі потреби їх можна продовжувати.

«Тому якщо після цього терміну ми побачимо необхідність і доцільність їх продовження, ми їх продовжимо. Якщо ж ні, то ми перейдемо до наступних процедур щодо арбітражу», — додала чиновниця.

Що було раніше    

  • «Укртрансбезпека» попередила про нові обмеження щодо польських транзитних дозволів. 
Підписуйтесь на нас в Telegram та Facebook, щоб бути в курсі актуальних новин про інфраструктуру в Україні та світі. Якщо у вас є цікаві матеріали, які можуть зацікавити редакцію – надсилайте їх на нашу пошту: editor@mintrans.media

2022-02-23 10:18:59
За цей час зафіксовано 78 порушень габаритно-вагових норм
2022-02-23 09:31:33
Серед найбільших збоїв: пожежі на заводах, злиття та поглинання, бізнес-продажі, зриви на виробництві, зміни лідерства та дефіцит поставок
2022-02-23 09:19:19
У програмі Europe’s Rail беруть участь 25 країн
2022-02-23 08:51:14
Нові правила почнуть діяти з 1 березня 2022 року