Топ-10 найбільших логістичних компаній України
2020-10-01, 13:56

Топ-10 найбільших логістичних компаній України

Автор: Mintrans Редакція

MINTRANS зробив список найбільших логістичних компаній України

Війна сильно змінила структуру постачання країни після повномасштабного вторгнення. Незважаючи на всі негаразди 2023 року, на ринку української контрактної логістики все ще є топові гравці, які продовжують обслуговувати своїх клієнтів і допомагають їм підтримувати бізнес. Читайте, які компанії мають найбільшу вагу на ключовому для України ринку.

1. KÜEHNE + NAGEL

Країна походження: Швейцарія

Рік заснування: 1890

Генеральний директор: Віктор ШКАРБАН

Одна з найбільших логістичних компаній у світі, має 1400 офісів у 109 країнах. Заснована 1890 року як класична судноплавна компанія. В Україні працює з 1992 року зі штатом 450 працівників на 10 локаціях.

До переліку послуг Kuehne + Nagel входять: експорт‐імпорт‐транзит вантажів, контейнерні FCL‐перевезення (Full Container Load – повністю завантажений контейнер), перевезення збірними LCL‐контейнерами (Less Container Loading – контейнер, заповнений вантажем для різних одержувачів), інтермодальні перевезення, страхування морських вантажів, митно‐брокерські послуги, проєктна логістика, консолідація вантажів на власних складах у портах світу, доставка товарів «від дверей до дверей».

Свої сильні сторони компанія вбачає в морській та авіаційній логістиці, автомобільній та контрактній логістиці з фокусом на інтегровані логістичні рішення. До 2030 року Kuehne + Nagel планує зробити всі свої поставки з нульовим рівнем викидів CO2.

2. DSV LOGISTICS

Країна походження: Данія

Рік заснування: 1976

Генеральний директор: Андрій ПОЦІЛУЄНКО

П’ята за величиною транспортно‐логістична компанія у світі, має представництва у 80 країнах, щорічно обробляє 30 млн відправлень. Має 6 млн кв. м складських приміщень.

В Україні компанія відносно нещодавно – із 2013 року. Пропонує своїм клієнтам міжнародні автоперевезення, морські контейнерні перевезення, авіаперевезення, проєктну логістику, складську логістику, дистрибуцію, митно‐брокерські послуги та страхування вантажів.

Читайте також: "Укрпошту любили, коли вона була дохла" — Ігор Смілянський

3. FM LOGISTICS УКРАЇНА

Країна походження: Франція

Рік заснування: 1967

Генеральний директор: Себастьян ЛАРДЕЛЬЄ

Компанія розпочала роботу у складі 12 працівників та семи транспортних засобів. Зараз має філії у 14 країнах світу й отримує 60% свого доходу з‐за кордону, має 27 200 працівників, 4 млн кв. км складських площ і 3500 транспортних засобів. Найбільший дохід компанія зафіксувала у 2018‐2019 фінансовому році, він становив 1,3 млрд євро.

Група позиціонує себе експертом у галузі дистрибуції, споживчих товарів, косметики і краси, промисловості та охорони здоров’я. Найбільший виторг компанія отримує від дистриб’юторської діяльності (31%) та косметичних засобів і парфумерії (28%). Ключові клієнти FM Logistic у дистриб’юторській діяльності – Carrefour, Auchan, Billa, у царині косметичних засобів – L’Оccitane, L’Оreal, Shiseido, Dior, Clarins, Natura. В Україні працює з 1996 року.

4. RABEN

Країна походження: Нідерланди

Рік заснування: 1931

Генеральний директор: Інна ОЧЕРЕТНА

Компанії 89 років, її щорічний оборот становить 130 млн євро. Raben має філії у 12 країнах Європи. Українська філія працює з 2003 року, має 500 працівників, відділення у семи містах, 70 000 кв. м складських площ та 600 автомобілів.

Торік Raben Group викупила 50% акцій у Fenthol & Sandtmann і стала єдиним акціонером Raben у Німеччині.

Пропонує послуги зі складської логістики, міжнародних і внутрішньоукраїнських вантажних перевезень, митного обслуговування та морського фрахту, контрактної логістики, Fresh Logistics (обслуговування свіжих продуктів, яким потрібна температура від 0°C до +6°C).

5. EKOL UKRAINE

Країна походження: Туреччина

Рік заснування: 1990

Генеральний директор: Андрій ГОЛІМБОВСЬКИЙ

Компанія має 1 млн кв. м закритих складських приміщень у 12 країнах Європи, два пароми, 52 залізничних маршрути на тиждень та парк із 6000 автомобілів. Оборот компанії – близько 600 млн євро на рік.

В Україні Ekol працює з 2012 року, після укладання договору з українською логістичною компанією «Комора‐С». Має 55 000 кв. м складських приміщень. Спеціалізується на доставках одного з найскладніших товарів для складської логістики – одягу. Співпрацює з відомими брендами: LC Waikiki, Colin’s, LTВ та ін. Ekol Logistic використовує в роботі систему обліку товарів Rainbow, що дозволяє клієнтові завжди бачити реальну кількість товару, повідомляє про необхідність поповнення запасів, дозволяє відслідкувати історію товару на всіх етапах логістичного ланцюжка.

6. ZAMMLER

Країна походження: Україна

Рік заснування: 2007

Генеральний директор: Віктор ШЕВЧЕНКО

Zammler Україна – український логістичний оператор. На ринку з 2007 року. Сьогодні Zammler працює не лише в Україні, має представництва у Польщі, Китаї та Казахстані. Надає послуги в галузі автомобільних, морських, залізничних, авіаперевезень, митно‐брокерського оформлення та повний спектр складських послуг. 2021 року компанія планує відкрити черговий термінал на 60 000 кв. м.

7. PAKLINE LOGISTICS

Країна походження: Україна

Рік заснування: 2004

Генеральний директор: Олексій Д’ЯЧЕНКО

Pakline Group має українське походження, заснована у Дніпрі 2004 року. Зараз група компаній має 52 700 кв. м складських приміщень та 114 одиниць власного транспорту, представлена у 12 українських містах, штат – 882 працівники. У Києві, Дніпрі та Гостомелі компанія має складські комплекси класів А та В+.

Pakline надає послуги логістичного консалтингу, фулфілмент із використанням конвеєрних ліній, послуги зберігання та складської логістики, кур’єрської експрес‐доставки по Україні та світу, холодної логістики для фармацевтики та FMCG, послуги для інтернет‐магазинів.

8. UVK

Країна походження: Україна

Рік заснування: 2001

Генеральний директор: Євген НАВРОЦЬКИЙ

UVK – перший український 3PL‐ оператор, що вийшов на ринок у 2001 році. (3PL, або Third Party Logistics, – надання логістичних послуг або комплексу послуг – від доставки й адресного зберігання до управління замовленнями і відстеження руху товарів.) Вже 2006 року компанія запровадила програму національного масштабу з гарантованої доставки вантажів клієнтів у роздрібні мережі за дві доби – «Україна за 48 годин». Компанія споріднена з одним із найбільших ритейлерів – Fozzy Group, але працює на відкритому ринку. Серед клієнтів UVK – лише окремі підрозділи Fozzy.

Оператор надає митно‐брокерські послуги, міжнародний форвардинг, послуги фулфілменту, доставки та зберігання вантажів. Пропонує своїм клієнтам прямий регулярний сервіс із перевезення збірних вантажів з Китаю та інших країн Південно‐Східної Азії, Північної і Південної Америки, забез‐ печує щотижневе відправлення з китайських портів Шанхаю, Нінбо, Гонконгу. Організовує імпорт та експорт через порти Європи, склад у Варшаві та порти України. Компанія має вісім логістичних центрів А і В та 27 крос‐док терміналів. Автопарк UVK – 1551 вантажівка, кількість складських приміщень – 50 000 кв. м. За добу компанія обробляє 2000 палет.

9. ЛОГІСТИК‐ПЛЮС

Країна походження: Україна

Рік заснування: 2008

Генеральний директор: Андрій КОВАЛЬОВ

«Професійна логістика – це ключ до швидкого, безпечного й успішного зберігання, обробки та перевезення вантажів по Україні та країнам Європи», – пише компанія на власному сайті. І сама робить швидкі кроки. Цьогоріч «Логістик‐Плюс» завершила поглинання компанії «ЯрТранс». Щоб швидше і безпечніше зберігати та перевозити вантажі.

10. DB SHENKER УКРАЇНА

Країна походження: Австрія

Рік заснування: 1872

Генеральний директор: Олег ВЕРЖБИЦЬКИЙ

Офіційна експедиторська агенція дев’яти Олімпійських ігор, компанія відповідальна за європейську логістику для команди «Формули‐1» Mercedes AMG Petronas. Має понад 8 млн кв. м складських приміщень та 24 500 працівників у 750 офісах. В Україні представництво компанії відкрито у 1998 році. DB Shenker пропонує перевезення автомобільним, залізничним, повітряним, морським транспортом, послуги контрактної логістики.

Не пропустіть

2022-02-23, 07:11
Протягом 2021 року «Укрпошта» опрацювала та доставила до різних країн світу 4,7 млн кг експортних відправлень, що на 27% більше у порівнянні з 2020 роком
2022-02-14, 18:38
У Києві вранці 14 лютого розпочався всеукраїнський мітинг таксистів
2022-01-04, 18:16
У першій половині 2022 року «Нова пошта» хоче продовжити тестувати доставку безпілотниками, щоб орієнтовно наприкінці року запропонувати клієнтам новий вид доставки між містами-мільйонниками «день у день»
2021-08-09, 10:21
Между украинским городом Килия и румынским Килия-Веке планируют создать на Дунае новый пункт пропуска