MINTRANS склав рейтинг найкращих менеджерів року в галузі транспорту та інфраструктури
2021-11-18 12:32:00

MINTRANS склав рейтинг найкращих менеджерів року в галузі транспорту та інфраструктури

Інфраструктура – дуже важкий бізнес. MINTRANS з’ясував, хто найефективніший менеджер.

Переможців оголосили 17 листопада у КВЦ «Парковий» під час Міжнародного форуму інфраструктури і транспорту MINTRANS Forum 2021.

Нагородження відбулося у двох категоріях: «Менеджер року» та «Професіонал року». Рейтинг менеджерів формувався на основі показників фінансової звітності кількох сотень галузевих компаній та оцінки експертів. Перевагу отримали керівники, компанії яких показали найкращі результати в підгалузі.

Окрім статичних показників враховували також динаміку. Сформований шорт‑лист вже оцінювали експерти. Ще одна особливість рейтингу – MINTRANS порівняв ефективність менеджерів з усіх підгалузей інфраструктури. 

Менеджери року

Цього року найефективнішим менеджером став керівник «Укрпошти» Ігор Смілянський. Торік його в рейтингу MINTRANS не було, адже ми включаємо до списку лише керівників, які пропрацювали три повні роки. Результати роботи Смілянського з часу призначення до «Укрпошти» вражають. Так, компанія поступається «Новій пошті» за ефективністю загалом. Але динаміка її розвитку просто неперевершена. Саме тому Смілянський став менеджером року як у підгалузі «Пошта і логістика», так і в інфраструктурі загалом. 

Авіація  – традиційно за Тетяною Романовською з аеропорту «Львів». Її компанія котрий рік поспіль працює значно краще за свою галузь. У групі ТІС уже сміються, коли Андрія Ставніцера вкотре визнають найкращим менеджером у портовій галузі. Але нічого не вдієш, саме Ставніцер  – найкращий і за версією MINTRANS.

У дорожній галузі – зміна лідера. Менеджером року став Юрій Шумахер із RDS. Найкращий залізничний менеджер – знову керівник «Лемтрансу» Володимир Мезенцев.

Крім того, під час оцінювання експертної спільноти, за пропозиціями профільних галузевих фахівців до рейтингу додалась спецномінації. У підкатегорії «бізнес-менеджером року» визнано засновника компанії «Автострада» Максима Шкіля, органи влади — Міністра інфраструктури України Олександра Кубракова, розвиток міської інфраструктури — Харківського міського голову Ігоря Терехова.

Професіонали року

Далі відзначали переможців спецномінації «Професіонал року». За версією MINTRANS відзнаки отримали:

  • Перший заступник міністра інфраструктури Василь Шкураков;

  • Заступник міністра інфраструктури Юрій Васьков;

  • Заступниця міністра інфраструктури з питань європейської інтеграції Анна Юрченко;

  • Заступник директора департаменту пасажирських перевезень в далекому сполученні АТ "Укрзалізниця" Олександр Красноштан;

  • Член правління АТ "Укрзалізниця", напрямок інфраструктура — Роман Черніцький;

  • Генеральний директор аеропорту "Бориспіль" Олексій Дубревський;

  • Заступник голови Державного агентства автомобільних доріг України Андрій Івко;

  • Заступник директора Департаменту з інвестиційної діяльності АТ "Укрзалізниця" Володимир Шемаєв.

Церемонію нагородження провели головний редактор журналу MINTRANS Юрій Аксьонов, журналіст і ведучий "Свобода слова на ICTV" Вадим Карп'як та радник Міністра інфраструктури Олександр Грибан.

Як рахували

Первинний рейтинг було створено за торішньою методикою. Тобто MINTRANS порівняв між собою показники компаній підгалузей за три роки, із 2018‑го по 2020‑й. До розрахунку взято найважливіші дані зі звітності компаній: виторг, чистий прибуток, чистий борг та EBITDA. Перевагу отримали керівники, компанії яких показали найкращі результати в підгалузі. MINTRANS враховував не лише статичні показники, а й динаміку.

Ми виходили з припущення, що найкращі керівники змінюють свої компанії та їхні результати. Отриманий у такий спосіб шорт‑лист ми розіслали керівникам компаній і відомств галузі, щоби сформувати фінальний рейтинг за допомогою їхніх оцінок.

Підписуйтесь на нас в Telegram та Facebook, щоб бути в курсі актуальних новин про інфраструктуру в Україні та світі. Якщо у вас є цікаві матеріали, які можуть зацікавити редакцію – надсилайте їх на нашу пошту: editor@mintrans.media

2022-02-24 09:18:52
Усі поїзди до та зі столиці, а також поїзди західного напрямку курсують за графіком
2022-02-23 17:02:25
МІУ забезпечить безперебійне сполучення зі східними регіонами країни
2022-02-23 14:26:28
Курсування зазначеним маршрутом розпочнеться з 27 березня