Менеджери року в транспорті: що про них відомо
2020-11-06 17:13:52

Менеджери року в транспорті: що про них відомо

MINTRANS склав перший рейтинг найкращих топ-менеджерів інфраструктурної галузі

Вивчення фінансових результатів компаній – надзвичайно корисна та цікава справа. Саме цим MINTRANS займався протягом кількох тижнів. І ось деякі спостереження. По‐перше, від керівника залежить украй багато. По‐друге, окремі сектори інфраструктури ще тільки формуються. По‐третє, приватний бізнес відіграє дедалі важливішу роль в інфраструктурі. Отже, зустрічайте перший рейтинг найкращих менеджерів від MINTRANS. 7 номінацій, понад 500 номінантів, майже 30 фіналістів. 
 

ЯК МИ РАХУВАЛИ 

MINTRANS порівнював темпи зростання певних фінансових показників компаній з їхніми прямими конкурентами. Тобто 3PL‐операторів ми порівнювали із 3PL‐операторами, а дорожньо‐будівельні компанії – з дорожньо‐будівельними компаніями. До формул було включено такі показники: виторг (виручка), EBITDA, чистий борг та співвідношення чистого боргу до виторгу. 

Динаміку кожного з цих показників MINTRANS порівнював із середньою в секторі. Найкращі компанії отримували більше балів, за якими було створено кілька ренкінгів. Задля того щоб уникнути пастки масштабу (з маленької бази зростати швидше), MINTRANS відранжував компанії за обсягом виторгу та EBITDA. Підсумковий рейтинг компанії – її місце в кожному з окремих ренкінгів. 


Пошта та кур’єрські послуги


1. Олександр БУЛЬБА 

генеральний директор 

НОВА ПОШТА 

рейтинг: ★★★★★
виручка за 2019 рік, млн грн 13 500 

Закінчив Полтавський технічний університет, здобув ступінь МВА в Міжнародному інституті бізнесу (Київ). Кар’єру в «Новій пошті» розпочав 2008 року з позиції менеджера з логістики. Потім обіймав посаду національного й операційного директора, а у 2016 році очолив компанію. 

Під керівництвом Олександра Бульби компанія посилила темпи зростання. Тільки за минулий рік «Нова пошта» збільшила кількість відправлень на 22% (до 212 млн посилок), а кількість відділень – на 122% (до 6000). 

У 2020 році «Нова пошта» почала конкурувати з «Укрпоштою» на її території. Поточного року компанія відкривала по п’ять відділень на день, чотири з яких – у селах, де раніше «Нова пошта» не була представлена. Зараз компанія має понад 7000 відділень, із яких близько 4000 працюють у сільській місцевості. 
 

2. Ігор СМІЛЯНСЬКИЙ 

генеральний директор 

УКРПОШТА 

рейтинг: ★★★★★
виручка за 2019 рік, млн грн 7 800 


3. Вадим СИДОРУК 

DHL INTERNATIONAL УКРАЇНА 

рейтинг: ★★★★
виручка за 2019 рік, млн грн 900 

 

Залізниця


1. Володимир МЕЗЕНЦЕВ 

генеральний директор 

ЛЕМТРАНС 

рейтинг: ★★★★★
виручка за 2019 рік, млн грн 14 000 

«Метінвест Холдинг» Ріната Ахметова і Вадима Новинського – найбільший вантажовласник України. Не дивно, що сировину та продукцію компанії перевозить споріднене ТОВ «Лемтранс». Володимир Мезенцев керує компанією з 2009 року. 

Мезенцев добре знайомий зі специфікою взаємодії металургійної та транспортної галузі. Він досвідчений менеджер групи СКМ, до якої входять як «Метінвест», так і «Лемтранс». У 2004‐2006 роках Володимир Мезенцев виконував обов’язки заступника голови об’єднаного тендерного комітету Північного та Центрального гірничо‐збагачувальних комбінатів (м. Кривий Ріг). А у 2006‐2009 роках працював директором із закупівель гірничорудного дивізіону ТОВ «Метінвест Холдинг». 

«Лемтранс» – провідний приватний оператор залізничного рухомого складу України. Компанія оперує власним парком із більш ніж 20 000 напіввагонів та щорічно перевозить понад 50 млн тонн вантажів. 
 

2. Сергій МОМОТ 

генеральний директор 

УКРМЕТАЛУРГТРАНС 

рейтинг: ★★★
виручка за 2019 рік, млн грн 280 

У часи СРСР Міністерство чорної металургії України знаходилось у Дніпрі – ближче до галузевої сировинно‐виробничої бази. А одним із підрозділів Міністерства було транспортне управління, що наприкінці 90‐х років перетворилося на комерційне підприємство «Укрметалургтранс», яке вперше у СНД почало здійснювати операторську діяльність. Згодом компанія стала ТОВ, що наразі належить дніпрянину Юрію Масликову. 

Компанію багато років очолює Сергій Момот. Він – рідний брат колишнього очільника Придніпровської залізниці Олександра Момота. 

У компанії є «сестра» – ТОВ «Металургтранс». Ці дві компанії володіють більш ніж 5000 напіввагонів. 
 

3. Ростислав ШКАРУПА 

генеральний директор 

ОБ’ЄДНАНИЙ ТРАНСПОРТНИЙ ХОЛДИНГ
рейтинг: ★★★
виручка за 2019 рік, млн грн  800 

ТОВ «Об’єднаний транспортний холдинг» створено 2004 року. Колись ця компанія керувала транспортом корпорації «Індустріальна спілка Донбасу». Вона управляє ТОВ «Інвестиційна вагонна компанія», ПрАТ «Укренерготранс» і Дніпродзержинським річковим портом. Загалом компанії керують більш ніж 2000 напіввагонів. 

Із 2009 року холдинг очолює Ростислав Шкарупа, який здобув економічну освіту у Приазовському державному технічному університеті (Маріуполь). Перед ОТХ він працював на металургійному комбінаті «Азовсталь», який колись входив до корпорації «Індустріальна спілка Донбасу». 

ОТХ і досі належить засновникам ІСД, родинам Олега Мкртчана та Віталія Гайдука. 


4. Володимир ЖМАК

голова правління 

УКРЗАЛІЗНИЦЯ 

рейтинг: ★★★
виручка за 2019 рік, млн грн 90 000 

 

Аеропорти 


1. Тетяна РОМАНОВСЬКА 

генеральний директор 

АЕРОПОРТ ЛЬВІВ 

рейтинг: ★★★★★
виручка за 2019 рік, млн грн 600 

Тетяна Романовська здобула освіту у Львівській комерційній академії за спеціальністю «міжнародні економічні відносини». Стажувалася в американському держагентстві US Trade&Development Agency за програмою «Розвиток аеропортів». 

В аеропорту «Львів» працює вже 25 років. Спочатку – менеджером із вантажних перевезень. Потім керувала аеровокзальним комплексом. А 2011 року стала в. о. голови аеропорту. 

Цікавий факт. 2013 року Романовська увійшла до оргкомітету зимової олімпіади «Сочі‐2014», де керувала департаментом із приймання гостей. 2016‐го вона повернулася до аеропорту «Львів», перемігши в конкурсі на посаду гендиректора. У 2018 році журнал «Фокус» включив Романовську до списку 33 найкращих українських менеджерів. 

За час свого керівництва Тетяна Романовська залучила до аеропорту такі авіакомпанії, як Ryanair, SkyUp Airlines. А влітку 2020 року Wizz Air відкрила у Львові свою другу українську базу. 


2. Павло РЯБІКІН 

генеральний директор 

АЕРОПОРТ «БОРИСПІЛЬ» 

рейтинг: ★★★★★ 

виручка за 2019 рік, млн грн 3600
 

3. Денис КОСТРЖЕВСЬКИЙ 

голова ради директорів аеропорту «Київ»
АЕРОПОРТ «КИЇВ» (ЖУЛЯНИ) 

рейтинг: ★★★★★
виручка за 2019 рік, млн грн 700 

Киянин, випускник Універститету імені Тараса Шевченка. Займається бізнесом із 1993 року, очолював компанії, які торгували побутовою технікою та цінними паперами. В аеропорту «Київ» працює з 2007 року. Спочатку – заступником гендиректора з розвитку аеропортового комплексу, потім – гендиректором і головою ради директорів. Став партнером бізнесмена Василя Хмельницького по компанії «Майстер‐Авіа», яка управляє аеропортом. 

 

Водний транспорт


1. Андрій СТАВНІЦЕР 

співзасновник і генеральний директор групи «ТІС»
ТІС
рейтинг: ★★★★★ 

виручка за 2019 рік, млн грн 4 000 

Кар’єра Андрія Ставніцера в родинному бізнесі розпочалася не з керівної посади, а з позиції помічника головного диспетчера. 

Із 1997 по 2001 рік він навчався за кордоном. У 2001‐му прийшов працювати до компанії «ТІС», яку заснував його батько Олексій Ставніцер. Шість років працював на різних посадах у різних підрозділах компанії, а з 2007‐го обіймає посаду генерального директора. 

Ставніцер спільно з братом Єгором Гребенніковим та іншими партнерами зміг не тільки зберегти компанію, що дісталася в спадок від батька, але й перетворити її на найбільший приватний вантажний порт країни. До компанії входять п’ять терміналів: ТІС‐Зерно, ТІС‐Міндобрива, ТІС‐Руда, ТІС‐Вугілля, ТІС‐Контейнерний термінал, а також інфраструктурна компанія «ТІС». У 2019 році вантажообіг групи терміналів «ТІС» перевищив 33 мільйони тонн, а консолідований виторг, за оцінкою MINTRANS, становив 4 млрд грн. 

У лютому 2020 року один зі світових лідерів портової галузі, оператор DP World купив частку в контейнерному терміналі «ТІС» у порту Південний. Ця угода – найбільша в українській інфраструктурі. 

2018 року Андрій Ставніцер увійшов до топ‐100 найвпливовіших українців, а 2019‐го – до топ‐30 найвпливовіших одеситів за версією журналу «Новое Время». 


2. Алім АГАКІШИЄВ 

НІКА ТЕРА 

рейтинг: ★★★★★
виручка за 2019 рік, млн грн 1 400 


3. Олександр БОРИСЕНКО 

УКРРІЧФЛОТ 

рейтинг: ★★★★
виручка за 2019 рік, млн грн 1 200 

 

Авіакомпанії


1. Володимир КАМЕНЧУК 

засновник та генеральний директор
РОЗА ВІТРІВ
рейтинг: ★★★★★ 

виручка за 2019 рік, млн грн 4 500 

Володимир Каменчук закінчив Київський інститут інженерів цивільної авіації в 1993 році. Почав працювати в державній авіакомпанії «Авіалінії України». Там до 2000‐го він був куратором напряму чартерних і внутрішніх рейсів. Після цього працював комерційним директором в авіакомпанії «Українсько‐середземноморські авіалінії». 

2003 року Володимир Каменчук заснував компанію Windrose. Спочатку вона працювала як авіаційний брокер, а у 2007‐му отримала сертифікат і стала авіакомпанією. Із серпня 2008 року перевізник розпочав регулярні польоти з Харкова до Стамбулу, а з початку листопада – з Києва до Москви, Ташкенту і Калінінграда. Основною базою став аеропорт «Бориспіль». 

У 2011 році Windrose першою в Україні почала експлуатацію повітряних суден А 321 сімейства Airbus, а в липні 2013‐го – далекомагістрального широкофюзеляжного авіалайнера Airbus A‐ 330. 

У 2020 році стартував черговий етап розвитку авіакомпанії. Windrose запустила програму внутрішніх рейсів. Перевізник пов’язав Київ із Харковом, Дніпром, Львовом, Івано‐Франківськом, Одесою, Миколаєвом, Херсоном. У 2019‐му Windrose перевезла 1,4 мільйона пасажирів, у середньому здійснюючи 28 перельотів на день. 


2. Євгеній ДИХНЕ 

МАУ 

рейтинг: ★★★★★
виручка за 2019 рік, млн грн 27 000 


3. Карен АНТОНОВ 

АЗУР ЕЙР УКРАЇНА 

рейтинг: ★★★★
виручка за 2019 рік, млн грн 3 000 

 

3PL


1. Андрій ГОЛІМБОВСЬКИЙ 

генеральний директор EKOL УКРАЇНА
рейтинг: ★★★★★
виручка за 2019 рік, млн грн 500 

Випускник Херсонського державного технічного університету 1996 року. Навчався за спеціальністю «інженер‐механік хімічних виробництв». 

Понад вісім років працював у ДП «Савсервіс столиця», що займається реалізацією побутової хімії, засобів особистої гігієни та косметики. З травня 2010 до лютого 2013 року був директором логістичної компанії «Комора‐С». У 2013 році міжнародна логістична компанія Ekol Logistics викупила «Комору‐С», а Голімбовський став генеральним директором Ekol Logistics Україна. 

За сім років компанія виросла. Зараз Ekol Logistics керує майже 80 000 квадратних метрів складів. Це вдвічі більше, ніж у 2013‐му. Компанія – один із провідних незалежних логістичних операторів України. 


2. Себастьян ЛАРДЕЛЬЄ
FM LOGISTIC УКРАЇНА
рейтинг: ★★★★★
виручка за 2019 рік, млн грн 800 

3. Інна ОЧЕРЕТНА
RABEN УКРАЇНА
рейтинг: ★★★★★
виручка за 2019 рік, млн грн 600


4. Віктор ШЕВЧЕНКО 

ZAMMLER 

рейтинг: ★★★★★
виручка за 2019 рік, млн грн 600 


5.Євген НАВРОЦЬКИЙ 

УВК 

рейтинг: ★★★★★
виручка за 2019 рік, млн грн 300 


6. Віктор ШКАРБАН 

КЮНЕ + НАГЕЛЬ 

рейтинг: ★★★★★
виручка за 2019 рік, млн грн 1 000 

 

Дорожнє будівництво


1. Микола ТИМОФЕЄВ 

генеральний директор 

АВТОМАГІСТРАЛЬ-ПІВДЕНЬ 

рейтинг: ★★★★★
виручка за 2019 рік, млн грн 7 000 

За офіційною версією, компанія була заснована у 2004 році в Одесі кількома місцевими бізнесменами, мала невеличкий штат і декілька одиниць техніки. 

Але останніми роками «Автомагістраль‐Південь» є національним лідером за кількістю й обсягом отриманих підрядів, які перевищили 50 млрд грн. 

Для виконання такого значного обсягу робіт «Автомагістраль‐Південь» створила 18 виробничих підрозділів у 10 регіонах України, зокрема 12 асфальтобетонних заводів. У парку компанії – більш ніж 1,5 тис. автомобільної та понад 500 одиниць спеціалізованої техніки. 

Наразі власниками компанії є одеські бізнесмени – Валерій Коротков і Олег Наливанний. До кола осіб, які мають вплив на діяльність компанії, ЗМІ також відносять власника ТОВ «Шляховик‐97» Олександра Бойка і, звісно, гендиректора ТОВ «Автомагістраль‐Південь» Миколу Тимофеєва, який обіймає цю посаду з 2009 року. Тимофеєв має статус інженера‐консультанта FIDIC у питаннях дорожнього будівництва. 


2. Емре КАРААХМЕТОГЛУ 

генеральний координатор Onur Group в Україні
ОНУР
рейтинг: ★★★★★
виручка за 2019 рік, млн грн 4 000 

Турецька будівельна компанія Onur працює в Україні з 2004 року. Емре Караахметоглу обіймає посади голови представництва й генерального координатора. Головним напрямом роботи в Україні для багатопрофільного концерну залишається дорожній бізнес. Компанія має будівельні майданчики у 16 містах і за півтора десятиліття побудувала в Україні понад 3000 км автошляхів. А нещодавно виграла тендер на завершення багаторічного довгобуду – Запорізьких мостів. 

Onur Group має інтереси в аграрній сфері. Компанія обробляє 5000 га землі. Окрім того, має кілька десятків проєктів сонячних електростанцій. 

Усю цю діяльність координує Караахметоглу. 


3. Юрій ШУМАХЕР 

генеральний директор, співвласник
RDS
рейтинг: ★★★★★
виручка за 2019 рік, млн грн 3 000 

Керівник і співвласник однієї з найбільших шляхових компаній України Юрій Шумахер працював у Морському транспортному банку, власником якого на той час був російський бізнесмен Олександр Жуков. Шумахер стрімко зробив кар’єру від економіста до першого заступника голови правління МТБ. 

2005 року Шумахер залишив банківську діяльність і став генеральним директором інвестиційної групи «РОСТ» того ж таки Жукова й Олександра Рацкевича. У 2018 році власники групи «РОСТ» вирішили продати свій український бізнес. Його новими власниками стали Юрій Шумахер і Євген Коновалов. 

В інтерв’ю журналу «Фокус» пан Шумахер розповів, що питання продажу бізнесу «РОСТ» 

розглядалося вже давно, але існувала проблема пошуку покупця, здатного сплатити ринкову ціну. Менеджери «РОСТу», які працювали у групі 20 років, змогли розв’язати цю проблему. Після цього нові власники «Ростдорстрою» почали ребрендинг дорожньо‐будівельного холдингу, перейменувавши його на RDS. 


4. Сергій ПАВЛІЧЕВ 

генеральний директор і співвласник фінансово‐промислової групи «альтком» 

АЛЬТКОМ 

рейтинг: ★★★★★
виручка за 2019 рік, млн грн 3 000 

Бенефіціар ФПГ «Альтком» Олександр Тисленко і Сергій Павлічев поряд уже 27 років. Ще у 1993‐му Тисленко запросив давнього приятеля до свого першого будівельного бізнесу – фірми, яка займалася бітумно‐покрівельними роботами. 

Павлічев, на відміну від Тисленка, був професійним будівельником. Він закінчив Макіївський інженерно‐будівельний інститут за фахом «інженер‐будівельник». Перед «Альткомом» будував електростанції. Із 2003 року – керівник ТОВ «Шляхове будівництво «Альтком», а також деяких інших підприємств групи. До того ж йому належить 2% керівної компанії групи – ТОВ «Фінансово‐промислова група «Альтком». 


5. Анатолій ВАКАР 

генеральний директор 

АВТОСТРАДА 

рейтинг: ★★★★★
виручка за 2019 рік, млн грн 1 300 

Професійний керівник транспортної галузі, має більш ніж 40‐річний досвід практичної діяльності на об’єктах різної складності. У 1992 році здобув освіту у Вінницькому політехнічному інституті за фахом «автомобілі й автомобільне господарство». 

До того як очолив СП «Автострада» бізнесмена Максима Шкіля, Анатолій Вакар багато років працював керівником управління транспорту, а після його реорганізації – директором департаменту житлово‐комунального господарства, енергетики та інфраструктури Вінницької облдержадміністрації. 


6. Олексій ПАСТЕРНАК 

генеральний директор 

ПБС 

рейтинг: ★★★★★
виручка за 2019 рік, млн грн 1 300 

Першими проєктами «ПБС» були шляхи курорту «Буковель». Власник компанії – директор «Буковелю» і колишній нардеп Олександр Шевченко. 

Компанія спеціалізується на будівництві доріг, які експлуатуються у складних гірських умовах, і на відновленні мостів. Найбільше контрактів «ПБС» має у рідному Івано‐Франківському, а також у Закарпатському, Волинському та Чернівецькому регіонах. 

 

 
„итайте нас в Telegram

2020-08-20 22:25:03
Что говорят эксперты и представители бизнеса о Владиславе Криклие 
2020-10-26 10:11:12

Інтерв’ю з колишнім міністром інфраструктури

2020-11-02 13:18:16
🔥 MINTRANS №5 уже в печати. Рассказываем, почему он вам понравится.