Закон про залізничний транспорт можуть ухвалити у першій декаді 2022 року
2021-12-07 15:00:00

Закон про залізничний транспорт можуть ухвалити у першій декаді 2022 року

Автор: Красоха Ася

На сьогодні у парламенті завершується опрацювання цього документу

У Верховній Раді очікують, що новий закон про залізничний транспорт буде ухвалено у першій декаді 2022 року.

Про це заявив 7 грудня заступник голови парламентського комітету з питань транспорту та інфраструктури Володимир Крейденко під час інтенсиву «Залізниця 2021-2022: підсумки та прогнози», організований Асоціацією "Український логістичний альянс", Асоціацією Міжнародних Експедиторів України (АМЕУ) та A2 Solutions.


«Закінчується робота щодо нового закону про залізничний транспорт. «Укрзалізниця» працюватиме за ним у 2022 році. Сподіваюсь, що у першій декаді 2022 року він буде прийнятий», — сказав Крейденко. 

Крім того, за його словами, у новому законопроєкті про залізницю є поділ на керуючі компанії: пасажирські, вантажні перевезення, а також компанію, яка буде відповідати за мережі та інфраструктуру.

Як додав член наглядової ради «Укрзалізниці» Олег Журавльов, «Укрзалізниця» – це галузь. Відповідно стейкхолдерів дуже багато: починаючи від великих виробників, закінчуючи злочинними угрупованнями. Це все накладає великий вплив на те, як буде ухвалено закон. 

«Всі хочуть туди щось внести, доповнити. Профільний комітет вважає, що прийняти цей закон можна буде у першій половині наступного року. Я також вважаю, що це дуже реалістично», — зауважив він. 

За словами Журавльова, цільова модель досить важка – є НКРТ, яка визначає цінову політику, є оператори інфраструктури, є приватна тяга, виокремлено вантажне, пасажирське сполучення. Для пасажирського сполучення діє система PSO (Public Service Obligation). А тому, необхідно ще подолати великий супротив місцевих бюджетів, на котрі це потім частково потрапить.

Читайте також по темі

  • МІУ очікувало, що Рада ухвалить законопроєкт про залізничний транспорт до кінця 2021 року.
Підписуйтесь на нас в Telegram та Facebook, щоб бути в курсі актуальних новин про інфраструктуру в Україні та світі. Якщо у вас є цікаві матеріали, які можуть зацікавити редакцію – надсилайте їх на нашу пошту: editor@mintrans.media

2022-02-24 09:18:52
Усі поїзди до та зі столиці, а також поїзди західного напрямку курсують за графіком
2022-02-23 14:33:44
Рішення про посилення заходів й обмежень в рамках НС ухвалюватиме місцева влада залежно від ситуації в кожному окремому регіоні
2022-02-23 14:09:40
Парламентарі сьогодні мали проголосувати за надання українським авіаперевізникам 800 млн грн підтримки