В УЗ пояснили, за яких умов можуть змінити «збірник тарифів»
2021-12-07 17:45:00

В УЗ пояснили, за яких умов можуть змінити «збірник тарифів»

Автор: Красоха Ася

У компанії розглядають два підходи до перегляду «збірника тарифів»

Розпочати роботу над зміною «збірника тарифів» можна буде після того, коли розпочнеться поділ компанії за видами діяльності.

Про це розповів директор департаменту комерційної роботи «Укрзалізниці» Андрій Мірошніков під час інтенсиву «Залізниця 2021-2022: підсумки та прогнози», організований Асоціацією "Український логістичний альянс", Асоціацією Міжнародних Експедиторів України (АМЕУ) та A2 Solutions.

«Для того, щоб змінити збірник тарифів, який було оновлено у 2009 році, треба перерахувати усю собівартість витрат і ухвалити рішення щодо формування цієї собівартості. Але це практично неможливо в умовах єдиного балансу підприємства. Це буде реально, коли залізниця розпочне процес поділу за видами діяльності, сформує окремі баланси для кожного виду діяльності, тоді це може бути приведено до нормальних економічних розрахунків», — пояснив Мірошніков.


Також, за його словами, іншим шляхом є можливість перегляду відсоткового співвідношення, але, як вважає Мірошніков, довести економічними розрахунками правильність цього розподілу практично неможливо, позаяк такий підхід не може всіх задовільнити. Крім того, тут є ризик, що програє сама залізниця.

«Я вважаю, що розпочати роботу над «збірником тарифів» треба в будь-якому випадку, адже там багато застарілих норм, які необхідно привести у відповідність з фактичною ситуацією на ринку. Наприклад, там досі збереглися вагони інвентарного парку і плата за користування цими вагонами. Але в «Укрзалізниці» сьогодні немає вагонів інвентарного парку, крім того, змінився поділ вагонів інвентарного та неінвентарного парку», — додав представник АТ.


Він уточнив, що на сьогодні залізниця є дуже складною для розуміння у контексті тарифоутворення, якщо порівнювати з автомобільним транспортом.

«Там ціна приведена за кілометр чи за тонну. На залізниці ж процес формування тарифів дуже складний, навіть з точки зору розуміння цього процесу самими залізничниками», — резюмував Мірошніков.

Що було раніше    

  • Голова правління УЗ Олександр Камишін запевнив, що «Укрзалізниця» не підвищуватиме тарифи на вантажні перевезення. 
  • Перед цим у середині листопада в МІУ повідомили, що «Укрзалізниця» наступного року підвищить тарифи на вантажоперевезення.
Підписуйтесь на нас в Telegram та Facebook, щоб бути в курсі актуальних новин про інфраструктуру в Україні та світі. Якщо у вас є цікаві матеріали, які можуть зацікавити редакцію – надсилайте їх на нашу пошту: editor@mintrans.media

2022-02-24 09:18:52
Усі поїзди до та зі столиці, а також поїзди західного напрямку курсують за графіком
2022-02-23 15:38:19
На сьогодні потребують оновлення 9772 км колій, а чверть колійних машин компанії перебувають на ремонті
2022-02-23 15:26:24
Компанія закликає органи державної влади та РНБО захистити її активи
2022-02-23 13:31:24
Період навантаження триватиме з 6 по 9 березня