Уряд хоче посилити відповідальність за втручання в роботу залізниці
2021-12-15 15:26:00

Уряд хоче посилити відповідальність за втручання в роботу залізниці

Автор: Красоха Ася

Раді пропонують посилити покарання за пошкодження залізничної інфраструктури й транспорту

Кабінет міністрів пропонує Верховній Раді ухвалити проєкт закону, що вносить зміни до Кримінального кодексу та закону «Про металобрухт» та посилює відповідальність за пошкодження залізничної інфраструктури й транспорту. Відповідне рішення уряд прийняв 15 грудня під час засідання.


Зокрема, пропонується передбачити кримінальну відповідальність за приймання на брухт елементів інфраструктури залізничного транспорту та/або деталей і вузлів залізничного рухомого складу у вигляді штрафу від 1500 до 2000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправних робіт на строк до двох років, або обмеження волі на строк до одного року.

Також пропонується посилити кримінальну відповідальність, передбачену ч.1 ст.277 (Пошкодження шляхів сполучення і транспортних засобів) Кримінального кодексу збільшенням розміру штрафу до рівня 1500 – 2000 мінімальних зарплат.

Крім того, передбачено посилення відповідальності щодо ч. 1 ст. 279 (Блокування транспортних комунікацій) Кримінального кодексу збільшенням штрафу до 1000 – 1500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. 

Проєкт акту пропонує доповнити ст. 4 закону «Про металобрухт» новими частинами – 18 та 19 щодо передбачення можливості приймання на брухт елементів інфраструктури залізничного транспорту лише від суб’єктів господарювання, при чому виключно за наявності копії чи витягу з акта про списання такого майна з балансу і документів, що підтверджують його використання в господарській діяльності. 

Читайте по темі

  • Мінінфраструктури очікує, що Рада ухвалить законопроєкт про залізничний транспорт до кінця року.
Підписуйтесь на нас в Telegram та Facebook, щоб бути в курсі актуальних новин про інфраструктуру в Україні та світі. Якщо у вас є цікаві матеріали, які можуть зацікавити редакцію – надсилайте їх на нашу пошту: editor@mintrans.media

2022-02-24 09:18:52
Усі поїзди до та зі столиці, а також поїзди західного напрямку курсують за графіком
2022-02-23 14:33:44
Рішення про посилення заходів й обмежень в рамках НС ухвалюватиме місцева влада залежно від ситуації в кожному окремому регіоні
2022-02-23 14:09:40
Парламентарі сьогодні мали проголосувати за надання українським авіаперевізникам 800 млн грн підтримки