«Укрзалізниця» не фігурує в угоді про придбання 130 локомотивів Alstom
2022-02-21 16:53:00

«Укрзалізниця» не фігурує в угоді про придбання 130 локомотивів Alstom

Мінінфраструктури хоче це змінити та оформити компанію в якості замовника

«Укрзалізниці» розкрила деталі угоди про закупівлю 130 локомотивів компанії Alstom на суму 900 млн євро. У компанії пояснили, що позичальником виступає Україна в особі міністра фінансів, а покупцем – українська компанія, визначена урядом, пише URM.

На сьогодні АТ «Укрзалізниця» не визнана постановою Кабінету міністрів покупцем за цією угодою та не є стороною угоди з компанією Alstom Transport SA.


Водночас в Мінінфраструктури повідомили, що міністерством вже розроблено проєкт розпорядження «Деякі питання реалізації рамкової угоди між урядом України та урядом Французької Республіки щодо офіційної підтримки оновлення парку вантажних електричних локомотивів акціонерного товариства «Українська залізниця». Його також подано на розгляд Кабінету міністрів.

Проєктом акта пропонується визначити «Укрзалізницю» у якості суб’єкта господарювання, що виступатиме покупцем (замовником) за контрактами і договорами, що укладатимуться в рамках реалізації рамкової угоди. Питання розроблення технічної документації на електровози, графіку їх поставок будуть вирішуватись українським покупцем та французьким постачальником в рамках контракту, який буде укладено відповідно до рамкової угоди.Прийнятий французькою стороною контракт між українським покупцем та французьким постачальником згідно з положеннями рамкової угоди буде підставою для укладення в подальшому угоди про застосування, якою визначаються умови використання та погашення казначейської позики, а також кредитного договору, яким визначаються умови використання та погашення банківської позики.

Що було раніше

  • Україна домовилась із Францією про поставки 130 локомотивів компанії Alstom.
Підписуйтесь на нас в Telegram та Facebook, щоб бути в курсі актуальних новин про інфраструктуру в Україні та світі. Якщо у вас є цікаві матеріали, які можуть зацікавити редакцію – надсилайте їх на нашу пошту: editor@mintrans.media

2022-02-24 09:18:52
Усі поїзди до та зі столиці, а також поїзди західного напрямку курсують за графіком
2022-02-23 15:38:19
На сьогодні потребують оновлення 9772 км колій, а чверть колійних машин компанії перебувають на ремонті
2022-02-23 15:26:24
Компанія закликає органи державної влади та РНБО захистити її активи
2022-02-23 13:31:24
Період навантаження триватиме з 6 по 9 березня