У ЄС запустили програму інновацій на залізниці вартістю 1,2 млрд євро
2022-02-23 10:14:00

У ЄС запустили програму інновацій на залізниці вартістю 1,2 млрд євро

Автор: Красоха Ася

У програмі Europe’s Rail беруть участь 25 країн

21 лютого під час Європейського залізничного саміту відбувся офіційний запуск Європейського залізничного спільного підприємства (Europe’s Rail) - найбільшої в Європі програми досліджень та інновацій у галузі залізничного транспорту вартістю 1,2 млрд євро. Про це повідомляється на офіційному сайті Europe's Rail. 

Europe’s Rail – нова програма європейського партнерства, членами-засновниками якої стали 25 держав, спрямована на створення інтегрованої залізничної мережі високої пропускної спроможності. Це дозволить швидше впроваджувати проєкти та інновації на європейській залізниці.


Очікується, що завдяки цифровізації та автоматизації зросте пропускна спроможність залізниці, знизяться витрати, водночас гнучкість перевезень зросте.

Однією з важливих цілей програми також є декарбонізація транспортного сектору.Проєкти в рамках програми будуть впроваджуватись на конкурсній основі. Перший такий конкурс планують запустити у березні.

Читайте також по темі  

  • За час пандемії коронавірусу європейські залізниці недоотримали 50 млрд євро доходів – 27 млрд євро у 2020 році та 23 млрд євро у 2021 році. 
Підписуйтесь на нас в Telegram та Facebook, щоб бути в курсі актуальних новин про інфраструктуру в Україні та світі. Якщо у вас є цікаві матеріали, які можуть зацікавити редакцію – надсилайте їх на нашу пошту: editor@mintrans.media