«Спроба №2»: Камишін розповів про свої здобутки і провали за період роботи в УЗ
2022-01-16 10:05:00

«Спроба №2»: Камишін розповів про свої здобутки і провали за період роботи в УЗ

Голова правління УЗ загалом позитивно оцінив результати своєї роботи у 2021 році

У 2021 році голова правління АТ «Укрзалізниця» Олександр Камишін вважає виконаними щонайменше 15 цілей, а які не вдалося виконати — 5. Про це він повідомив у Telegram.

«Спроба №2 підбити підсумки... Скажу так — 4 місяці системної роботи можуть дати цілком ясний та відчутний результат. А загалом гарний був рік, але 2022 буде ще кращим», — зазначив голова АТ.

Здобутки

За словами Камишіна, за час роботи в УЗ вийшло:

1. Наростити вантажоперевезення (вперше за 10 років перевезли більше, ніж у попередній рік).

2. Підняти тариф (за словами голови правління АТ, то була «битва», яку «багато хто починав, але програвав». У результаті — тариф на перевезення вантажів було піднято двічі).

3. Почати закупівлю електроенергії безпосередньо в Енергоатому, обійшовши посередників, чим, на думку Камишіна, УЗ «нажила собі ще ворогів».

4. Розподіл вагонів – виключно через аукціони «Прозорро»: «Мабуть, це перший сезон, коли зерновози розподілялися без «політики» та «магазинів», чистий ринок».

5. Запустити три регіональні експреси: «Дунайський», «Слобожанський», «Буковельський».

6. Закупити 20 нових спальних вагонів.

7. Запустити електричку «Васильків-Київ».
 
8. Полагодити й запустити оновлену «Шкоду» («Слоника»).

9. Провести 70 км електрифікації, що зі слів Камишіна, «у 23 рази більше, ніж у середньому за останні 8 років», що ознаменувало початок «Великого будівництва» на УЗ.

10. Запустити програму поновлення вантажного вагонного парку («за 10 років піввагони та зерновози повернуться до нормативного терміну експлуатації», — вважає голова правління АТ).

11. Вперше за 17 років затвердити фінплан до початку року.

12. Завершити перший етап проєкту із Deutsche Bahn

13. Заручитися підтримкою президента, прем'єра та міністра інфраструктури: «У всіх тепер є чітке розуміння, що УЗ — це кровоносна артерія економіки та ключик до мобільності населення».

14. Вивести УЗ на прибуток: «457 млн ​​грн прибутку за підсумками року, але приймали ми компанію з 1,4 млрд грн збитків за першу половину року», — зауважив Камишін.

15. Зібрати команду, яка «готова бороти інертність, властиву держкомпаніям».
 

Провали

Олександр Камишін зауважив, що компанії та особисто йому не вийшло, зокрема, продати непрофільних активів більше, ніж планувалося: вийшло 250 млн грн замість 500 млн грн.

«Так, це значно більше, ніж у попередні роки, але тільки тому, що в попередні роки був просто 0», — пояснив Камишін.

Іншим проблемним моментом він назвав завдання зробити трирічну стратегію: «Звести чітку стратегію хоча б на 3 роки. Напрацювання є, але поки що не в такому форматі, якому я хочу. Сподіваюся, Наглядова рада у цій справі допоможе».

Також недотягненою ціллю особисто для себе голова правління АТ назвав намагання налагодити work/life balance, позаяк «страждають сім'я, спорт, подорожі та друзі», а також намагання отримати контракт та зарплату: «досі ні одного, ні іншого, але я правда вірю, що незабаром у нас запрацює Наглядова рада, і це питання вирішиться і для мене, і для всіх членів правління».

«Ще не звик до того, що якщо відбувається страйк у депо, виходить критична стаття, або прокуратора раптом шаленіє через якусь ялинку, то за всім цим є чийсь цілком конкретний інтерес. І, як правило, він зовсім в іншому місці, потрібен лише привід для тиску», — резюмував Камишін.

Читайте також по темі

 
Підписуйтесь на нас в Telegram та Facebook, щоб бути в курсі актуальних новин про інфраструктуру в Україні та світі. Якщо у вас є цікаві матеріали, які можуть зацікавити редакцію – надсилайте їх на нашу пошту: editor@mintrans.media

2022-02-24 09:18:52
Усі поїзди до та зі столиці, а також поїзди західного напрямку курсують за графіком
2022-02-23 15:38:19
На сьогодні потребують оновлення 9772 км колій, а чверть колійних машин компанії перебувають на ремонті
2022-02-23 15:26:24
Компанія закликає органи державної влади та РНБО захистити її активи
2022-02-23 13:31:24
Період навантаження триватиме з 6 по 9 березня