Рада прийняла у другому читанні законопроєкт про локалізацію
2021-12-16 15:11:00

Рада прийняла у другому читанні законопроєкт про локалізацію

Автор: Красоха Ася

З 1 січня строком на 10 років встановлюється вимога місцевої складової при публічних закупівлях продукції низки категорій машинобудування

Сьогодні, 16 грудня, Верховна рада підтримала у другому читанні та в цілому проєкт Закону про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» щодо створення передумов для сталого розвитку та модернізації вітчизняної промисловості №3739. За відповідне рішення проголосували 323 народних депутати.


Проєкт закону пропонує вдосконалити процедуру публічних закупівель для певних груп продукції машинобудування шляхом встановлення обов’язкових вимог щодо локалізації їх виробництва, без порушення умов конкуренції на внутрішньому ринку.

Законопроєкт передбачає тимчасово, з 1 січня 2022 року строком на 10 років, встановити вимогу місцевої складової при публічних закупівлях продукції низки категорій машинобудування, в тому числі: залізничного транспорту, міського транспорту, комунальної техніки, енергетичного машинобудування й аероспейсу (якщо вартість предмета закупівлі дорівнює або перевищує 200 000 грн).

У доопрацьованому документі в перший рік дії закону передбачається вимога локалізації на рівні 10% з подальшим щорічним збільшенням на 5%. Зростання вимоги локалізації зупиниться у 2028 році на позначці 40% і таким залишатиметься до кінця 10-річного терміну дії закону.

Ступінь локалізації виробництва визначається самостійно виробником товару, що є предметом закупівлі, та підтверджується Уповноваженим органом.

Читайте також по темі

  • УЗ планує закупити 130 електровозів у Alstom. У рамках угоди між Україною та Францією про офіційну підтримку оновлення парку вантажних електровозів «Укрзалізниці» передбачається локалізація виробництва в Україні на рівні 35%. Це планується закріпити у комерційному контракті між УЗ та Alstom. 
Підписуйтесь на нас в Telegram та Facebook, щоб бути в курсі актуальних новин про інфраструктуру в Україні та світі. Якщо у вас є цікаві матеріали, які можуть зацікавити редакцію – надсилайте їх на нашу пошту: editor@mintrans.media

2022-02-23 14:33:44
Рішення про посилення заходів й обмежень в рамках НС ухвалюватиме місцева влада залежно від ситуації в кожному окремому регіоні
2022-02-23 14:09:40
Парламентарі сьогодні мали проголосувати за надання українським авіаперевізникам 800 млн грн підтримки
2022-02-17 09:57:38
Угода полегшить прихід в Україну нових лоукостерів та дозволить знизити ціни на авіаквитки.