Президент підписав закон про локалізацію
2022-01-13 09:00:00

Президент підписав закон про локалізацію

Тепер для застосування закону Кабмін повинен розробити нормативну базу

Президент Володимир Зеленський підписав підтриманий парламентом законопроєкт №3739 «Про внесення змін до закону України «Про публічні закупівлі» щодо створення передумов для сталого розвитку та модернізації вітчизняної промисловості». Про це повідомляється на офіційному сайті парламенту.

Як зазначається, документ повернутий із підписом президента 12 січня 2022 року.


В перший рік дії закону передбачається вимога локалізації на рівні 10% з подальшим щорічним збільшенням на 5%. Зростання вимоги локалізації зупиниться у 2028 році на позначці 40% і таким залишатиметься до кінця 10-річного терміну дії закону.

Ступінь локалізації виробництва визначається самостійно виробником товару, що є предметом закупівлі, та підтверджується Уповноваженим органом.

Кабінет міністрів тепер має розробити нормативну базу для застосування вимоги щодо локалізації під час держзакупівель. 

Що було раніше

  • 16 грудня Верховна рада підтримала у другому читанні та в цілому проєкт Закону про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» щодо створення передумов для сталого розвитку та модернізації вітчизняної промисловості №3739. 
Підписуйтесь на нас в Telegram та Facebook, щоб бути в курсі актуальних новин про інфраструктуру в Україні та світі. Якщо у вас є цікаві матеріали, які можуть зацікавити редакцію – надсилайте їх на нашу пошту: editor@mintrans.media