МІУ розпочало підготовку до електрифікації маршруту «Тернопіль — Івано-Франківськ»
2022-02-18 17:39:00

МІУ розпочало підготовку до електрифікації маршруту «Тернопіль — Івано-Франківськ»

Розпочалася підготовка до модернізації та електрифікації залізничної ділянки «Тернопіль — Івано-Франківськ». Наразі очікується рішення уряду щодо виділення коштів на розробку техніко-економічного обґрунтування проєкту.

Про це 18 лютого повідомила пресслужба Міністерства інфраструктури. 

«Наша мета — до 2024 року з’єднати усі обласні центри України якісним швидкісними залізничним сполученням. У рамках «Великого будівництва» на залізниці плануємо з’єднати між собою два великих обласних центри: Тернопіль та Івано-Франківськ. Для цього розглядаємо різні варіанти, зокрема відновлення колії на лінії «Галич — Підвисоке», — заявив глава МІУ Олександр Кубраков.


За його словами, окрім оптимізації маршрутів на заході країни, цей варіант дозволить на 3 години скоротити час поїздки з міст центральної та південної України до Прикарпаття, зокрема і ключових гірських курортів регіону.

«Будівельні роботи плануємо розпочати на початку наступного року, щоб уже після їх завершення запустити на маршруті «Київ — Тернопіль — Івано-Франківськ» швидкісний електропоїзд «Інтерсіті+», — зауважив міністр.

Варіанти маршруту

У рамках підготовки до реалізації проєкту планується розробити кілька варіантів маршруту. Зокрема, АТ «Укрзалізниця» та МІУ опрацьовують варіант відновлення 29 км колії «Галич — Підвисоке» (через станції Козову та Підгайці), вузькоколійна ділянка, яка була демонтована ще у 1944 році.

Завдяки реалізації проєкту, що передбачає відновлення залізничного маршруту між Тернополем та Івано-Франківськом, шлях між обласними центрами скоротиться з нинішніх 283 км до 141 км.

Читайте також по темі

Підписуйтесь на нас в Telegram та Facebook, щоб бути в курсі актуальних новин про інфраструктуру в Україні та світі. Якщо ваша організація хотіла б розмістити свої вакансії у нашій підбірці — надсилайте свої пропозиції на нашу пошту: editor@mintrans.media

2022-02-24 09:18:52
Усі поїзди до та зі столиці, а також поїзди західного напрямку курсують за графіком
2022-02-23 15:38:19
На сьогодні потребують оновлення 9772 км колій, а чверть колійних машин компанії перебувають на ремонті
2022-02-23 15:26:24
Компанія закликає органи державної влади та РНБО захистити її активи
2022-02-23 14:09:40
Парламентарі сьогодні мали проголосувати за надання українським авіаперевізникам 800 млн грн підтримки