Кабмін адаптував техрегламенти для залізничного транспорту до норм ЄС
2022-01-26 13:29:00

Кабмін адаптував техрегламенти для залізничного транспорту до норм ЄС

Автор: Красоха Ася

Змін вступлять в силу через два роки

Кабінет міністрів вніс зміни до технічних регламентів безпеки інфраструктури залізничного транспорту та рухомого складу залізничного транспорту. Відповідний проєкт постанови уряд схвалив на засіданні 26 січня. 

Постанова набере чинності через 24 місяці з дня її опублікування.

Документ вносить зміни до техрегламентів, які дозволять:

  • розблокувати процес призначення органів з оцінки відповідності продукції для залізниці на перехідний період, поки не відбудеться системний перегляд техрегламентів та приведення їх положень до вимог законодавства ЄС;
  • вилучає з них терміни та норми, які безпосередньо не є предметом регулювання цих техрегламентів. 
 
Крім того, постанова доповнює техрегламенти нормою, що дозволяє при проведення оцінки відповідності продукції для потреб залізничного транспорту застосовувати модулі, затверджені постановою №797 від 3 жовтня 2018 року, що відповідають рішенню Європейської Комісії. 

Це у свою чергу сприятиме синхронізації українського законодавства із законодавством ЄС. В тому числі мова йде про Директиву ЄС 2016/797 від 11 травня 2016 року про інтероперабельність залізничної системи в рамках ЄС, імплементація норм якої в українське законодавство передбачена на 2022 рік. Довідково: Інтероперабельність на залізничному транспорті – це здатність двох чи більше систем залізниць забезпечувати безпечний та безперервний рух поїздів, що відповідає експлуатаційним вимогам цих ліній. Ця має ґрунтуватися на сукупності регламентних, технічних та експлуатаційних умов.

Тобто принцип інтероперабельності полягає у створенні умов щодо повної сумісності параметрів функціонування транспортної мережі (ширина залізничної колії, габарит) та характеристик транспортних засобів, що створює умови для посилення взаємодії транспортних систем різних країн. 

Читайте також по темі

  • В Україні затверджено новий техрегламент для суден та гідроциклів. 
Підписуйтесь на нас в Telegram та Facebook, щоб бути в курсі актуальних новин про інфраструктуру в Україні та світі. Якщо у вас є цікаві матеріали, які можуть зацікавити редакцію – надсилайте їх на нашу пошту: editor@mintrans.media

2022-02-24 09:18:52
Усі поїзди до та зі столиці, а також поїзди західного напрямку курсують за графіком
2022-02-23 15:38:19
На сьогодні потребують оновлення 9772 км колій, а чверть колійних машин компанії перебувають на ремонті
2022-02-23 15:26:24
Компанія закликає органи державної влади та РНБО захистити її активи
2022-02-23 13:31:24
Період навантаження триватиме з 6 по 9 березня