Час відпочинку: Visit Ukraine стає банком турів
2022-01-21 16:10:00

Час відпочинку: Visit Ukraine стає банком турів

Автор: Красоха Ася

Бути туристичним Booking.com — такий план у співрозмовника MINTRANS. Він є експертом з туризму, який створив успішний проєкт тоді, коли туристична галузь отримувала найбільші збитки. Засновник та СЕО Visit Ukraine Антон Тараненко розповів, як збирається реалізувати амбітний план, та яким чином йому допомагає співпраця із залізницею та аеропортами.

Як Visit Ukraine допомагає Україні залучати туристів?

— Ми заохочуємо людей дізнаватись якомога більше про Україну. Як українців, так і іноземних туристів. За чотири роки наша спілка об’єднала усіх, хто трансформує туристичну спільноту та створює сучасний туристичний продукт.

У нас є декілька проєктів, які спрямовані на збільшення туристичного потоку. Це портал VisitUkraine.Today, на якому кожен українець чи іноземець може отримати інформацію про правила в’їзду-виїзду. Також створена мережа туристичних інфоцентрів (ТІЦ), яка надає інформацію про кожен регіон.

Ми працюємо за принципом umbrella (парасолька, мережа — прим. ред.), об’єднуючи найвагоміші асоціації та галузеві організації навколо себе: це й Організація чорнобильських туроператорів, «Гільдія гідів», UHRA (Ukrainian Hotel & Resort Association) і, звичайно, наш партнер в особі держави.

Visit Ukraine було створено, щоб подолати коронакризу?

— Раніше ми працювали у форматі B2B і офлайн. Організовували участь України у найбільших туристичних виставках у світі, але цього року повністю перейшли у діджитал — у портал, через комунікацію в B2C. Ми прагнемо збільшити кількість партнерів.


З якими гравцями у транспортній галузі співпрацюєте?

— Наші стратегічні партнери — це аеропорти та «Укрзалізниця». УЗ, до речі, зараз дуже змінилась, вперше за останні 10 років. Нове керівництво розуміє, як важливо розвивати туризм.

Проєкт, що був підтриманий залізницею — це мережа інфоцентрів. Ми самі виграли право на конкурсі, платимо оренду, але тільки зараз прийшли люди, які розуміють, що це для УЗ — додатковий сервіс, на який вони не витрачають гроші, а навпаки — заробляють на приміщеннях. Наприклад, пункт на центральному столичному вокзалі надає інформацію не лише про туристичні можливості Києва чи України. 40% запитів — це номера колії, де купити квиток, як здати валізу у камеру зберігання тощо.

Аеропорти також нас підтримали. З «Борисполем» у нас проєкт на комерційній основі. Ми там розмістили найбільший наш турінфоцентр прямо при виході. З «Жулянами» працювали до 2019 року. З львівським аеропортом ми теж працюємо, проте в них там є свої «ТІЦи». Але ми працюємо по принципу, якщо є щось хороше зроблене бізнесом, то ми будемо їх підтримувати, долучати до нас, нашої мережі та робити разом, щоб не витрачати зусилля на те, що вже зроблено іншими.

З якими питаннями найчастіше звертаються туристи?

— Якщо говорити про іноземців, то найпоширеніше запитання — це можливість в’їзду до країни, якщо немає другої дози (щеплення від коронавірусу — прим. ред.). Або, наприклад, в’їзд до країни, якщо вакцина не затверджена ВООЗ. Пояснюємо, що в таких випадках все одно доведеться робити тест. Або якщо їдуть з Росії, то треба 14 днів провести на карантині.

Питають про перевезення тварин — як оформити кішку чи собаку? Коли Італію закрили, у великій кількості людей зруйнувалися новорічні плани. Теж питали, що робити. І зараз питають таке. Пропонуємо розглянути для подорожей Україну.

Яким був найвеселіший запит?

— Як провезти 100 кг сала (посміхається). Насправді за півтора року роботи «гарячої лінії» було дуже багато цікавих, курйозних або нестандартних запитань. Наприклад, де шукати наречених в Україні або де орендувати вишиванку для фотосесії.

Чи виникають труднощі в українських туристів при плануванні поїздок до інших країн?

— Так. Це правила в’їзду. 5500 українців зараз щодня відвідують сайт та знаходять відповіді. У пікові місяці порталом користуються пів мільйона осіб. Ми оновили портал. Тепер дуже швидко можна ввести у пошуку будь-яку країну і тобі висвітиться вся інформація про неї: різниця у часі, мова, валюта, правила в’їзду та транзиту.

У нас працюють 50 менеджерів, між ними розподілені 200 країн. Вони щоденно сидять на державних сайтах, спілкуються з Міністерством закордонних справ та оновлюють інформацію. Також є «гаряча» телефонна лінія, на яку можна зателефонувати цілодобово.


Що плануєте на 2022 рік?

— Як я вже казав, цього року ми оновили сайт й додали блог, де публікуватимемо новини про все, що відбувається у туристичному світі. Незабаром запускаємо розділ «тури». Ми будемо найбільшим «банком турів» в Україні.

Visit Ukraine буде розвиватись як платформа?

— Саме так. Ми не йдемо у конкуренцію з існуючими операторами, позаяк ми робимо величезну онлайн-базу з бронювання турів і беремо у кожного з них. Працюємо за принципом Booking.com.

Який розмір комісії закладаєте?

— Комісія буде обговорюватись у кожному випадку окремо та заздалегідь: від 5% до 50% — залежно від вартості туру.

Наступним етапом ми хочемо створити окремий розділ для нерезидентів. Він так і буде називатись. Там ми надаватимемо всю необхідну допомогу іноземцям: юридичну підтримку, можливість оформити медичне страхування на цілий рік, отримати посвідку на постійне або тимчасове проживання, проконсультуватись щодо працевлаштування тощо. Ми хочемо стати онлайн-помічником не просто безпечної подорожі, але й комфортного перебування в Україні.


Назвіть місця в Україні, які ви б радили відвідати під час зимових свят.

Із моїх «топів» це Чернівецька область — Мигове: там багато снігу. Якщо ви не катаєтесь на лижах, є купа всього: квадроцикли, коні, чани. З таких місць, я б дуже радив завітати на зимову Одещину. І також треба звернути увагу на Схід України. Ви були у Святогірську? Це топ! Тим паче, що не дуже далеко від столиці. Можна доїхати «Інтерсіті» до Слов’янська, а звідти на Святогірськ. Там крейдяні гори, річка Сіверський Донець, сосновий ліс, дуже крута Лавра. Ще можна на Херсонщину – на Олешківські піски взимку. На цій пустелі ганяють на квадроциклах, практично як у Єгипті.

Які місця недооцінені туристами?

— Чернігів — це недолюблене місто. Чудові печери, святині, й саме місто цікаве. До речі, на YouTube-каналі Visit Ukraine ми викладаємо відео з тих міст, де були. Там багато матеріалів. Ми назвали Чернігів містом перезавантаження для киян та всіх інших. Приїжджаєш, а там все так спокійно, розважливо.

Ще радив би відвідати Кам’янець-Подільський, Чернівці. Хочу зняти відео про Івано-Франківськ. Його всі знають як транзитне місто. Я сам, як сноубордер — часто буваю у цьому місті проїздом, і здебільшого знаю тільки паб «Десятка», в якому ми смачно вечеряємо в очікуванні потяга на Київ. Вважаю недостатність промоції туристичних об'єктів проблемою автентичних містечок. Тому і хочу зняти відео про місто, щоб спонукати залишитись тут на довше.

Дніпро — суперкласне місто, Запоріжжя — бомба: Хортиця. Запорізький металургійний завод. Маріуполь також класне місто. Ще Рівне — музей бурштину. Житомирщина, Черкащина. Чернігівщина, зокрема, Батурин. Загалом, потрібно розвивати внутрішній туризм, що ми й робимо.

«Велике будівництво» триває. Чи відчуваєте ви, що дороги стали кращими?

— Я сам є активним споживачем транспортних послуг. Нещодавно їздив до Львівської області й був приємно вражений, наскільки у нас стало все чітко з дорогами. Я знаю, що це не лише там. Минулого року їздив до Полтави й теж було класно. Зміни потрібні.

Фото: Емма Солдатова.

Більше цікавих матеріалів — у свіжому номері журналу MINTRANS. Також підписуйтесь на нас у Telegram та Facebook, щоб бути в курсі актуальних новин про інфраструктуру в Україні та світі. Якщо у вас є інформація, яка може зацікавити редакцію – надсилайте її на нашу пошту: editor@mintrans.media

2022-02-21 13:42:06
Для поїздки у Бельгію достатньо вакцинації, а до Ізраїлю – два ПЛР-тести
2022-02-18 15:30:39
Вона буде закрита з 19 лютого на невизначений термін
2022-02-17 11:34:38
Туристи намагаються бронювати житло за межами великих міст
2022-02-15 11:45:54
Для вакцинованих туристів скасували тест на коронавірус