Верховна Рада ухвалила закон «Про індустріальні парки»: чому це важливо
2021-09-08 19:36:00

Верховна Рада ухвалила закон «Про індустріальні парки»: чому це важливо

Керуючий партнер «Робінсон Патман» Дмитро Відсота — про те, як новий закон створює реальні стимули для залучення інвестицій в промисловий сектор економіки

7 вересня 2021 року Верховна Рада прийняла у другому читанні та в цілому законопроект «Про індустріальні парки» №4416-1, який передбачає спрощення створення та стимулювання діяльності індустріальних парків. Чому це важливо?

Відповідно до тексту законопроекту, з метою стимулювання діяльності індустріальних парків для керуючих компаній, ініціаторів створення та учасників індустріальних парків передбачена низка важливих стимулів, зокрема:

  • надається повна або часткова компенсація відсоткової ставки за кредитами (позиками) на облаштування та/або здійснення господарської діяльності у межах індустріальних парків;
  • надаються кошти на безповоротній основі для облаштування індустріальних парків та/або забезпечення будівництва об’єктів суміжної інфраструктури, необхідних для створення та функціонування індустріальних парків;
  • здійснюється компенсація витрат на підключення та приєднання до інженерно-транспортних мереж.

Порядок надання компенсації та коштів для облаштування індустріальних парків встановлюється Кабінетом Міністрів України. На реалізацію цих проектів Кабінет Міністрів має  закласти у бюджет видатки у сумі не менше 2 млрд грн (щорічно).

Також, законопроектом передбачено удосконалення процедури створення і включення індустріального парку до реєстру, знижено мінімальну площу парку (10 гектарів) та визначено максимальну (1000 гектарів), уточнено перелік об’єктів, що можуть розміщуватися на території індустріального парку, передбачено можливість передавати спори на вирішення міжнародного комерційного арбітражу або третейського суду.

Положення законопроекту спрямовані на створення реальних стимулів для залучення інвестицій в промисловий сектор економіки, шляхом запровадження ефективних стимулів в індустріальних парках. 

 

 

 

2020-06-16 17:04:39
Французский концерн представил электрическую версию популярного микроавтобуса е-SpaceTourer
2020-06-16 16:37:31
В корейском городе Чханвон реализуется пилотный проект крупной водородозаправочной станции
 
2020-06-11 13:25:52
Это первый шаг к коммерческому использованию электрических самолетов
 
2020-06-11 12:00:34
У беспилотников большие перспективы в сфере доставки грузов