Україна підписала угоду про ЗВТ з Туреччиною
2022-02-03 17:06:00

Україна підписала угоду про ЗВТ з Туреччиною

Автор: Красоха Ася

Відтепер Україна експортуватиме 95% товарів до Туреччини з нульовим митом

Україна та Туреччина підписали договір про запровадження зони вільної торгівлі. Церемонія підписання відбулась 3 лютого під час пресконференції за підсумками зустрічі президента України Володимира Зеленського з президентом Туреччини Реджепом Ердоганом.

«Це нові можливості бізнесу, нові ринки, нові здобутки, нові прибутки, нові робочі місця, інвестиції, зростання ВВП наших держав і добробуту наших народів», — прокоментував підписання угоди Зеленський.

За його словами, навіть до підписання угоди взаємна торгівля між країнами встановила рекорд та зросла за минулий рік до $7 млрд — більш ніж наполовину.
 

«Це доказ, що наша мета, наша домовленість, наше прагнення, обох президентів, обох країн, а це $10 млрд більш ніж реальна. А угода про вільну торгівлю допоможе досягти цього більш швидко, ніж ми очікували», — наголосив президент.

Зауважимо, на засіданні 2 лютого, Кабінет міністрів затвердив проєкт Угоди про вільну торгівлю між Україною й Туреччиною. Ключова позиція домовленості – встановлення Туреччиною 0% мит на 10 337 товарних позицій, що становить 95% від загальної кількості товарів, що експортуються Україною. Окрім того, ще на 1348 товарних позицій діятимуть тарифні квоти або зменшені мита.


Зазначимо також, що Україна та Туреччина разом розвиватимуть авіаційну та космічну галузі. Уряд на засіданні 2 лютого схвалив Рамкову угоду між країнами щодо співробітництва у сфері високих технологій, авіаційній та космічній галузях.

На підписання угоди урядовці уповноважили міністра оборони Олексія Резнікова. Сторони підписали цю рамкову угоду під час згаданої пресконференції.

Фото: Офіс президента

Читайте також по темі

  • В Україні планують побудувати завод для виробництва турецьких військових дронів «Байрактар» з використанням українських двигунів.
Підписуйтесь на нас в Telegram та Facebook, щоб бути в курсі актуальних новин про інфраструктуру в Україні та світі. Якщо у вас є цікаві матеріали, які можуть зацікавити редакцію – надсилайте їх на нашу пошту: editor@mintrans.media

2022-02-09 11:48:01
Його планували відкрити ще три місяці тому, але планам завадила пандемія
2022-02-08 15:22:43
Також країни продовжать розвивати співробітництво з компанією Airbus щодо створення національного перевізника
2022-02-04 08:41:37
Угода допоможе реалізувати низку проєктів у сфері автоперевезень, будівництва доріг, авіаперевезень та туризму