Із супутником «Січ-2-30» не можуть встановити стійкий зв’язок
2022-01-28 09:00:00

Із супутником «Січ-2-30» не можуть встановити стійкий зв’язок

Супутник працює в енергоощадному режимі через неправильне просторове положення

Український супутник «Січ-2-30», який нещодавно запустили у космос, довелося перевести в енергоощадний режим через те, що космічний апарат зайняв неправильну позицію стосовно Сонця та отримує недостатню кількість енергії. Про це конструкторське бюро «Південне» повідомило на своїй сторінці у Facebook.

Фахівці КБ «Південне» нагадали, що 13 січня ракета американської компанії SpaceX успішно вивела український супутник на орбіту Землі. Після відділення апарату з ним було встановлено зв'язок та отримано дані телеметрії, що підтвердило працездатність обладнання.


«Ряд зовнішніх факторів, пов'язаних з особливостями кластерного запуску, не дозволив встановити стійкий зв'язок з космічним апаратом під час найважливіших перших сеансів та забезпечити своєчасну побудову його штатної орієнтації», – йдеться у повідомленні.

Фахівці пояснили, що нині поверхні сонячних панелей «Січ-2-30» дозволяють «ловити» лише відбите від Землі сонячне випромінювання або короткочасне пряме випромінювання під досить малим кутом, що негативно позначилося на енергетичному балансі супутника.«Закладені ще на етапі розробки та створення космічного апарату інженерні рішення та алгоритми роботи дозволили «Січ-2-30» провести самостійне перезавантаження та відновити свою працездатність в енергоощадному режимі», – сказано в повідомленні.

Було встановлено, що протягом одного-двох місяців просторове становище супутника знову стане сприятливим, що дозволить перевести його штатний режим роботи.

Що було раніше
  • Американська важка ракета-носій Falcon 9 у четвер, 13 січня, успішно вивела на орбіту 105 мінісупутників, серед яких український супутник «Січ-2-30».
Підписуйтесь на нас в Telegram та Facebook, щоб бути в курсі актуальних новин про інфраструктуру в Україні та світі. Якщо у вас є цікаві матеріали, які можуть зацікавити редакцію – надсилайте їх на нашу пошту: editor@mintrans.media

2022-02-17 10:14:07
Він продав свою частку партнеру по бізнесу
2022-02-17 07:30:13
Його вдалось визначити як один з космічних об'єктів
2022-02-07 15:26:40
Він потрібен для того, щоб запускати ракети з Атлантичного та Індійського океанів
2022-02-02 08:37:15
Це сприятиме підвищенню рівня охорони навколишнього природного середовища в акваторіях портів