Ексінженери SpaceX розробили безпілотні вантажні вагони
2022-01-20 17:00:00

Ексінженери SpaceX розробили безпілотні вантажні вагони

Автор: Красоха Ася

Кілька прототипів вже протестували на закритій трасі в районі Лос-Анджелеса

Троє колишніх інженерів SpaceX створили стартап Parallel Systems, який займатиметься випуском безпілотних електричних рейкових вагонів. Про це пише CNBC. 

Parallel Systems розробляє інноваційну транспортну систему для перевезення контейнерів залізницею. В основі системи – безпілотні екіпажі, виконані у вигляді візків, обладнаних тяговим приводом з живленням від акумуляторних батарей. Контейнер встановлюється безпосередньо на два візки, при чому можливе транспортування контейнерів у два яруси (вантажопідйомність пари візків становить 58 тонн). Візки обладнані системами управління та виявлення перешкод.

Декілька пар візків з контейнерами можуть переміщатися разом, як традиційний поїзд, проти вони лишаються повністю автономними - можуть від’єднуватися від загальної колони під час руху, що дозволяє обслуговувати різні маршрути.


Місткість акумуляторних батарей візків забезпечує запас ходу до 800 км, тривалість їх зарядки - 1 год. Візки обладнані легкими синхронними тяговими двигунами. Споживання енергії при транспортуванні контейнера такими візками на 75% менше порівняно із автомобільним транспортом.

Стартап вже отримав фінансування у розмірі майже $50 млн від кількох венчурних інвесторів. 

На цей час Parallel Systems вже побудувала кілька прототипів та протестувала вагони на закритій трасі в районі Лос-Анджелеса.

Наразі у штаті стартапа Parallel Systems - 25 співробітників, які раніше працювали в Google, Tesla, Uber, SpaceX та інших технологічних компаніях.

Читайте також по темі 

  • Компанія Unitsky String Technologies Inc. планує побудувати першу струнну трасу між двома містами ОАЕ – Шарджею та Хаур-Факканом. 
Підписуйтесь на нас в Telegram та Facebook, щоб бути в курсі актуальних новин про інфраструктуру в Україні та світі. Якщо у вас є цікаві матеріали, які можуть зацікавити редакцію – надсилайте їх на нашу пошту: editor@mintrans.media

2022-02-24 09:18:52
Усі поїзди до та зі столиці, а також поїзди західного напрямку курсують за графіком
2022-02-23 11:22:45
Програмне рішення відслідковує деформацію земної поверхні
2022-02-23 11:05:14
Завдяки цьому середній час навантаження маршруту вагонів скоротився до однієї доби
2022-02-23 10:50:18
Адміністративний суд Відня визнав Stadler переможцем тендеру