Директор «Догуш Констракшн» в Україні Сюха Джанатан: «Ми вважаємо програму «Велике будівництво» значною можливістю»
2021-08-12 12:32:00

Директор «Догуш Констракшн» в Україні Сюха Джанатан: «Ми вважаємо програму «Велике будівництво» значною можливістю»

новини компаній

Робочий міст у Кременчуці давно потребує заміни, адже споруда навіть входить до рейтингів найнебезпечніших інфраструктурних об’єктів у світі. І роботи над новим мостом вже розпочато, на умовах «проєктуй і будуй» їх веде потужна турецька компанія «Догуш Констракшн». Директор «Догуш Констракшн» в Україні Сюха Джанатан розповів MINTRANS про проєкт, компанію та її плани в нашій країні.

— Розкажіть, будь ласка, про Групу компаній «Догуш». Коли вона створена, чим займається?

— Група компаній «Догуш», заснована 1951 року паном Айханом Шахенком, є однією з провідних груп компаній приватного сектору Туреччини. Вона об’єднує компанії з будівництва, автомобільної промисловості, туризму, торгівлі, нерухомості, енергетики і нових інвестицій у галузі технологій, спорту та розваг на додаток до своєї поточної діяльності. Загалом це 300 компаній і 19 000 працівників, які надають послуги своїм замовникам із залученням передових технологій, з найвищою якістю бренду та динамічними трудовими ресурсами.

Із центром діяльності в Лондоні та Дубаї, інтереси Групи компаній у торговельно-розважальній та готельній сфері наразі зосереджені у Групі Doğuş Hospitality & Retail (D Maris, D Resort). Сьогодні Група  Doğuş Hospitality & Retail надає послуги у 21 країні в більш ніж 200 локаціях і продовжує зміцнювати свої позиції на світовому ринку завдяки міжнародному партнерству, створюючи нові цінності для Туреччини. Посідаючи унікальне місце в цьому секторі завдяки розмаїттю та кількості ресторанів у Туреччині та за кордоном, d.ream (Doğuş Restaurant Entertainment and Management) продовжує вносити зміни до динаміки сектору в партнерстві з такими компаніями, як Zumi Group (Zuma), Coya Group, Paraguas Group і Nusr-Et Group.

Сила Групи компаній «Догуш» походить із родини Шахенк (згідно з Forbes 2021, Феріт Шахенк та Філіз Шахенк є третьою та четвертою найзаможнішими особами в Туреччині відповідно).

— Яку роль у Групі компаній «Догуш» відіграє будівельна компанія?

— Будівельна компанія «Догуш», від якої і отримала своє ім’я Група компаній, є першим сектором і компанією Групи, її природним лідером та найміцнішою ланкою. Наразі компанія вважається лідером будівельного сектору світового рівня. Із 1951 року вона завершила більше ніж 250 великих інфраструктурних проєктів загальною вартістю 28,5 млрд доларів США. Компанія вела діяльність у складі спільних підприємств і консорціумів зі значною кількістю міжнародних партнерів у Туреччині, на Середньому Сході, у Північній Африці, Східній Європі та країнах Перської затоки і входить до щорічного списку ENR 250 найкращих будівельних компаній світу з 2003 року.

Вражаюче та різноманітне портфоліо проєктів будівельної компанії «Догуш» включає 1522 км автошляхів, 49 км мостів і шляхопроводів, понад 342 км метро, залізниць і тунелів, 21 греблю та ГЕС потужністю 3350 МВт. Також компанія здійснила будівництво 3,45 млн м2 будівель, включаючи інвестиції в нерухомість.

— Як будівельна компанія вийшла на український ринок?

— Будівельна компанія «Догуш» з’явилася на ринку України 2004 року для реалізації проєкту будівництва Дарницького мосту. Компанія виконувала роботи з улаштування інфраструктури та прогонових споруд судноплавної частини мосту. Окрім цього, будівельна компанія «Догуш» виконала два важливих проєкти в Україні, а саме проєкт розширення та реконструкції ЦОС-1 в м. Запоріжжя (за фінансування ЄБРР) і будівництво термінала D Міжнародного аеропорту «Бориспіль» (за фінансування JICA).

— Над чим працюєте в Україні зараз? Які плани?

— Як компанія, що веде діяльність в Україні протягом 17 років, ми вважаємо програму «Велике будівництво» значною можливістю для всіх сторін. Ми переконані, що спроможні залучити наш міжнародний і місцевий досвід для підтримки та розвитку проєктів програми Президента України «Велике будівництво». 

Сьогодні ми реалізуємо проєкт будівництва мосту в місті Кременчук за концепцією «проєктуй і будуй». Цей вантовий міст буде унікальною спорудою для України та міста Кременчук.  

Новий вантовий міст завдовжки 720 метрів із двома пілонами очікувано стане візитівкою міста Кременчук та сприятиме розвитку регіону. 

— Окрім інфраструктури, чи є у вас інші плани в Україні?

— Окрім будівництва, як зазначалося вище, Група компаній «Догуш» має інші напрями діяльності та інвестування. Зважаючи на можливості в Україні й позитивні політичні відносини між Україною і Туреччиною, Група компаній «Догуш» надзвичайно зацікавлена в нових інвестиціях в енергетику, сектори харчування та туризму в Україні. 

2021-10-25 11:31:41
«РДС» завершает ремонт участка дороги, который находится в городе Карловка
2021-10-22 14:14:39
Сейчас там завершается устройство верхнего слоя дорожного покрытия
2021-10-22 13:07:33
Работы сейчас проходят возле села Старокозачье
2021-10-21 14:24:32
Все работы планируются завершить до 2022 года