В Україні перебудують систему дипломування моряків
2022-01-18 09:45:00

В Україні перебудують систему дипломування моряків

Це необхідно, щоб прибрати корупційні ризики у цій сфері

Міністерство інфраструктури планує змінити процес оформлення дозвільних документів українських моряків. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

«Разом із Мінцифрою та проєктом USAID / UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах / TAPAS» ми розпочали непростий процес відновлення реєстру та створення нового інформаційного продукту», – написав він.


За словами міністра, минулого тижня було оголошено тендер на розробку першої черги модуля дипломування моряків, а також державних електронних послуг для моряків на порталі «Дія».

«Наразі ж, з листопада минулого року, відновлене функціонування ключових інформаційних систем на базі Інспекції з питань підготовки та дипломування моряків», – зазначив Кубраков.

Він підкреслює, що це тимчасові заходи, адже «неможливо змусити працювати ефективно інструменти, які п’ять років розроблювались під корупційні інтереси». 

«Тому наша команда обрала системне рішення — повну перебудову та диджиталізацію сфери дипломування моряків. Такі проєкти не реалізуються за 1 чи 2 місяці. Однак зрозуміло, що поки триває розробка нових рішень, недореформована система не здатна задовольнити ані наші потреби, ані потреби моряків», – додав він. 

Що було раніше

  • На транспортному порталі е-послуг у 2020 році з'явився кабінет моряка, на якому можна було оформити різноманітні дозволи. Минулого літа правоохоронці виявили, що реєстр фактично був під контролем приватних осіб. Організаторів схеми знайшли лише восени. Після цього електронний сервіс відновив роботу.
Підписуйтесь на нас в Telegram та Facebook, щоб бути в курсі актуальних новин про інфраструктуру в Україні та світі. Якщо у вас є цікаві матеріали, які можуть зацікавити редакцію – надсилайте їх на нашу пошту: editor@mintrans.media

 

2022-02-23 14:09:40
Парламентарі сьогодні мали проголосувати за надання українським авіаперевізникам 800 млн грн підтримки
2022-02-21 10:51:12
Міністерство озвучить цифри за кілька тижнів після подолання кризи
2022-02-18 10:21:02
Очікується, що першу партію екологічного транспорту міста отримають вже цього року