Українські моряки тепер по-новому підтверджують кваліфікацію
2022-02-21 13:47:00

Українські моряки тепер по-новому підтверджують кваліфікацію

Заявки на складання іспитів прийматимуть тільки на міжнародний CES-тест

Відсьогодні заявки на проведення комп’ютерного тестування на підтвердження кваліфікації, а також підтвердження стажу роботи на судні, приймаються лише на норвезький тест Crew Evaluation System (CES). Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив заступник міністра інфраструктури Юрій Васьков.

«Це прозорий інструмент, який ми втілювали разом з проєктом TAPAS, та який повністю виключає корупційну складову. Наступний крок – впровадження нової ІТ-системи процесу дипломування, що виключатиме можливість будь-якого несанкціонованого доступу до персональних даних моряків та процесу дипломування», – написав він.


За словами Васькова, моряки також отримали можливість підтвердження кваліфікації за стажем і Мінінфраструктури сприятиме активізації цього напрямку. 

«Лише за останні два тижні такі підтвердження без складання іспиту отримали 165 моряків», – продовжує чиновник.Наразі міністерство працює над подовження чинних документів моряків до кінця 2022 року. 

«За підсумками громадського обговорення доорацьовуємо проєкт постанови Кабінету Міністрів України щодо порядку підготовки та надання звання особам командному складу. Також надали можливість отримувати послужні книжки моряків за один день», – додав Васьков.

Що таке Crew Evaluation System

Систему комп’ютерного тестування CES 6.0 розробила норвезька компанія «Seagull Maritime AS». CES-тест є одним із найбільш розповсюджених у світі, використовується понад 25 років у більш ніж 350 світових компаніях. Система містить понад 6500 запитань зі множинним вибором варіантів відповіді та відповідає стандартам Міжнародної конвенції про підготовку й дипломування моряків та несення вахти 1978 року.

Що було раніше
Підписуйтесь на нас в Telegram та Facebook, щоб бути в курсі актуальних новин про інфраструктуру в Україні та світі. Якщо у вас є цікаві матеріали, які можуть зацікавити редакцію – надсилайте їх на нашу пошту: editor@mintrans.media

2022-02-23 14:54:36
Під санкції потрапили судна дочірньої компанії «Промсвязьбанк»
2022-02-23 10:41:47
Проходження судноплавних гідротехнічних споруд є безоплатним для всіх категорій суден
2022-02-22 11:38:39
Обмеження стосуються акваторії Азовського моря у Донецькій області
2022-02-22 08:30:48
Мінінфраструктури хоче з 1 березня відкрити на них навігацію