У МІУ розробили порядок компенсації інвестицій в інфраструктуру портів
2021-12-16 10:42:00

У МІУ розробили порядок компенсації інвестицій в інфраструктуру портів

Автор: Красоха Ася

Джерелом компенсації інвестицій можуть бути портові збори

Міністерство інфраструктури збирається створити ефективний механізм залучення приватних інвестицій у фінансування ремонту та будівництва стратегічних об’єктів портової інфраструктури.


Мінінфраструктури хоче затвердити порядок та умови компенсації інвестицій, внесених суб’єктами господарювання у стратегічні об’єкти портової інфраструктури. Відповідний проєкт постанови уряду опублікований на сайті міністерства. 

Проєкт акту визначає механізм укладення договору між Адміністрацією морських портів та інвестором щодо компенсації внесених інвестицій.

Як зазначається у пояснювальній записці до документа, джерелом компенсації інвестицій у стратегічні об’єкти портової інфраструктури можуть бути портові збори, що справляються АМПУ та ніші джерела, не заборонені законодавством.  

У такий спосіб МІУ прагне створити ефективний механізм залучення приватних інвестицій у фінансування робіт з ремонту, модернізації та реконструкції або будівництва стратегічних об’єктів портової інфраструктури, що є об’єктами державної власності.

«Це зумовить збільшення доходів від портових зборів та/або послуг, отриманих від використання підприємствами стратегічних об’єктів портової інфраструктури. Відбудеться зростання макроекономічних показників на рівні галузі морського транспорту шляхом розвитку інфраструктури морських терміналів, сплати податків, утворення в процесі реалізації проєктів нових робочих місць. Внаслідок розвитку портової інфраструктури підвищиться конкурентоспроможність українських портів у азовському, чорноморському та придунайському регіонах, збільшаться обсяги вантажопереробки та відповідно відрахування до бюджетів усіх рівнів», - прогнозують у міністерстві.

Читайте по темі

  • Міністерство інфраструктури запропонувало встановити знижку в розмірі 20% з портового корабельного збору та з лоцманського збору для контейнеровозів, автомобілевозів та ролкерів. 
Підписуйтесь на нас в Telegram та Facebook, щоб бути в курсі актуальних новин про інфраструктуру в Україні та світі. Якщо у вас є цікаві матеріали, які можуть зацікавити редакцію – надсилайте їх на нашу пошту: editor@mintrans.media

2022-02-23 14:09:40
Парламентарі сьогодні мали проголосувати за надання українським авіаперевізникам 800 млн грн підтримки
2022-02-21 10:51:12
Міністерство озвучить цифри за кілька тижнів після подолання кризи
2022-02-18 10:21:02
Очікується, що першу партію екологічного транспорту міста отримають вже цього року