Російським судам заборонили користуватися українськими річками
2022-01-03 11:05:00

Російським судам заборонили користуватися українськими річками

Це прописано у новій редакції закону «Про внутрішній водний транспорт»

Судна під російським прапором або ті, що мають російських власників, тепер не мають права заходити у внутрішні водні шляхи України. Про це йде мова у законі «Про внутрішній водний транспорт», який набув чинності 1 січня 2022 року.

«Забороняється захід на внутрішні водні шляхи України: суднам, що ходять під прапором держави-агресора; суднам, що належать громадянам держави-агресора або суб’єктам господарювання, які зареєстровані на території держави-агресора, або фізичним та юридичним особам, стосовно яких застосовано спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції)», – говориться у документі.


Головний редактор видання BlackSeaNews Андрій Клименко на своїй сторінці у Facebook пояснив, що на такий закон чекали вже давно. За його словами, присутність російських суден у внутрішніх водах України становить потенційну загрозу диверсій в умовах російсько-українського збройного конфлікту.

«Наші кореспонденти з багатьох міст на Дніпрі обурювалися самим фактом демонстрації прапору РФ на річках України. А ми говорили багато років, про ризик диверсій на шлюзах та в річкових портах від Херсону та Запоріжжя до Києва», – написав Клименко.

Що було раніше

  • Президент Володимир Зеленський рік тому підписав Закон «Про внутрішній водний транспорт», який Верховна Рада ухвалила 3 грудня.
Підписуйтесь на нас в Telegram та Facebook, щоб бути в курсі актуальних новин про інфраструктуру в Україні та світі. Якщо у вас є цікаві матеріали, які можуть зацікавити редакцію – надсилайте їх на нашу пошту: editor@mintrans.media

2022-02-23 14:54:36
Під санкції потрапили судна дочірньої компанії «Промсвязьбанк»
2022-02-23 10:41:47
Проходження судноплавних гідротехнічних споруд є безоплатним для всіх категорій суден
2022-02-22 11:38:39
Обмеження стосуються акваторії Азовського моря у Донецькій області
2022-02-22 08:30:48
Мінінфраструктури хоче з 1 березня відкрити на них навігацію