«Морська адміністрація» тепер контролює річковий транспорт
2022-01-03 10:11:00

«Морська адміністрація» тепер контролює річковий транспорт

Автор: Красоха Ася

З Нового року набирав чинності закон «Про внутрішній водний транспорт»

З 1 січня 2022 року усіма аспектами судноплавства на річкових водних шляхах займатиметься Державна служба морського та річкового транспорту України («Морська адміністрація»). Відповідні положення закріплені у законі «Про внутрішній водний транспорт». 

Таким чином, «Морська адміністрація» надаватиме такі адміністративні послуги:

-  Подання документів для реєстрації суден у Державному судновому реєстрі та Судновій книзі з видачею відповідних документів в електронній формі.
-  Заборона плавання/експлуатації суден у випадках наявності обмежувальних заходів відповідно до Закону України «Про санкції».
-  Видача та поновлення міжнародного посвідчення на право управління прогулянковим судном.
-  Забезпечення функціонування єдиної електронної системи реєстрації та обліку малих, спортивних суден та водних мотоциклів, міжнародних посвідчень на право управління прогулянковим судном, баз для стоянки малих суден.
-  Видача кваліфікаційних посвідчень членів палубної команди суден внутрішнього плавання, спеціальних дозволів капітана (судноводія) суден внутрішнього плавання.
-  Реєстрація суднового журналу.
-  Ведення реєстрів:
-  кваліфікаційних посвідчень членів палубної команди та послужних книжок, інших кваліфікаційних документів членів екіпажів українських суден внутрішнього плавання, а також спеціальних дозволів капітанів (судноводіїв);
-  виданих свідоцтв судна внутрішнього плавання та внесення відповідної інформації щодо цих суден і свідоцтв до Європейської бази даних суднових корпусів;
-  зареєстрованих суднових журналів. 


Крім того, серед головних нововведень закону:
- єдина термінологічна база у галузі;
- консолідація норм у різних законодавчих документах;
- створення умов для залучення приватних інвестицій;
- встановлення необхідності прийняття Стратегії розвитку внутрішнього водного транспорту.
 
Закон визначає організаційні правила для транспорту на внутрішніх водних шляхах – річках, озерах, водосховищах, інших водоймах придатних для судноплавства.
 
Також він окреслює обов’язки держави щодо розвитку стратегічної інфраструктури. 

Серед ключових пріоритетів – збільшення перевезень, як вантажних, так і пасажирських, та переорієнтація вантажів, з інших видів транспорту на річку, що здешевить логістику, сприятиме розвитку суднобудування та розбудові річкової інфраструктури. Документом передбачено фінансування судноплавних шлюзів.

Закон є євроінтеграційним, оскільки він імплементує положення п’яти директив Європейського Союзу.
  
Передбачає закон і створення фінансової та організаційної структури для задоволення потреб обслуговування інфраструктури внутрішнього водного транспорту та умов для приватного інвестування. 

Що було раніше    

  • Президент Володимир Зеленський рік тому підписав Закон «Про внутрішній водний транспорт», який Верховна Рада ухвалила 3 грудня.
Підписуйтесь на нас в Telegram та Facebook, щоб бути в курсі актуальних новин про інфраструктуру в Україні та світі. Якщо у вас є цікаві матеріали, які можуть зацікавити редакцію – надсилайте їх на нашу пошту: editor@mintrans.media

2022-02-23 14:54:36
Під санкції потрапили судна дочірньої компанії «Промсвязьбанк»
2022-02-23 10:41:47
Проходження судноплавних гідротехнічних споруд є безоплатним для всіх категорій суден
2022-02-22 11:38:39
Обмеження стосуються акваторії Азовського моря у Донецькій області
2022-02-22 08:30:48
Мінінфраструктури хоче з 1 березня відкрити на них навігацію