МІУ проведе конкурси для передачі у концесію ще чотирьох портів
2022-01-12 11:08:00

МІУ проведе конкурси для передачі у концесію ще чотирьох портів

Автор: Красоха Ася

Міністерство підготує основу для передачі у концесію Одеського, Ізмаїльського, Бердянського та Чорноморського портів

У 2022 році Міністерство інфраструктури проведе конкурс для передачі чотирьох українських портів у концесію. Про це сказав міністр інфраструктури Олександр Кубраков під час зустрічі з послами країн «Великої сімки», пише міністерство у Facebook. 

«У 2022 році ми розпочинаємо конкурс на визначення концесіонерів у чотири великі українські порти. Нам потрібні системні досвідчені інвестори, які зможуть у швидкі терміни модернізувати портову інфраструктуру і наростити її потужності», – зазначив Кубраков.


Також, за його словами, цього року відбудуться низка важливих міжнародних тендерів на закупівлю нового рухомого складу для «Укрзалізниці», визначення підрядника для будівництва Київської обхідної дороги та учасників дорожніх проєктів державно-приватного партнерства.

Зазначимо, два українські порти вже передали в концесію: 1 грудня 2021 року передали у концесію катарській QTerminals Olvia майно порту «Ольвія» (строк угоди – 35 років), а 23 грудня компанії «Рисоіл-Херсон» передали на 30 років у концесію майно «Херсонського морського торговельного порту».

Як повідомили MINTRANS у пресслужбі МІУ, на цей рік запланована концесія Чорноморського, Одеського, Ізмаїльського та Бердянського морських портів.


Зокрема:

на ІІ квартал 2022 року міністерство запланувало оголошення конкурсу та визначення концесіонерів для пасажирського комплексу Одеського порту;

на ІІІ квартал 2022 року — оголошення конкурсу та визначення концесіонерів для Ізмаїльського та Бердянського портів;

на ІV квартал 2022 року — оголошення конкурсу та визначення концесіонерів для першого та контейнерного терміналу, а також паромного комплексу Чорноморського порту.

Що було раніше

  • Наприкінці минулого року, майно держпідприємства «Херсонський морський торговельний порт» перейшло на 30 років під управління компанії-концесіонера – «Рисоіл-Херсон». 
Підписуйтесь на нас в Telegram та Facebook, щоб бути в курсі актуальних новин про інфраструктуру в Україні та світі. Якщо у вас є цікаві матеріали, які можуть зацікавити редакцію – надсилайте їх на нашу пошту: editor@mintrans.media

2022-01-19 14:09:34
Граничну чисельність працівників апарату «Морської адміністрації» навпаки урізали
2022-01-19 13:23:54
Комісія з міжнародних пасажирських перевезень видала дозволи на 13 нових маршрутів до Молдови, Польщі та Болгарії
2022-01-19 12:13:07
Визначено перелік документів та умови для здійснення каботажних рейсів
2022-01-18 10:05:15
Цю суму місто отримає у вигляді субвенцій з держбюджету