МІУ хоче відмовитися від оформлення паперових документів на морські перевезення
2021-12-06 14:34:00

МІУ хоче відмовитися від оформлення паперових документів на морські перевезення

Автор: Красоха Ася

Це необхідно для забезпечення дерегуляції господарської діяльності у морських портах

Міністерство інфраструктури розробило проєкт наказу яким скасовує оформлення паперових документів на морські вантажні перевезення. Документ опублікований на офіційному сайті міністерства.


Як зазначили у міністерстві, наразі в усьому світі триває перехід на електронний документообіг, а правила оформлення вантажних перевізних документів на перевезення морським транспортом, що діють в Україні, стосуються лише паперових документів. 

«Портові оператори та морські термінали вже давно користуються власними інформаційними системами з можливістю обміну документами та інформацією у електронному вигляді. Компанії самостійно визначають, які документи та які графи у них необхідно використовувати та не користуються встановленими Правилами», – сказано в повідомленні.

У МІУ вважають, що регулювання паперових форм вантажних перевізних документів є недоцільним, крім того, це - фактор що стримує у впровадженні кращих світових практик.

Саме тому у міністерстві переконані, що ці правила необхідно скасувати як такі, що не відповідають сучасним відносинам між учасниками портової спільноти.

Після їх скасування компанії по узгодженню між собою використовуватимуть перевізні документи та визначатимуть, яку інформацію передавати.

Що було раніше

  • У червні Кабмін запропонував прирівняти електронний квиток до звичайного.
Підписуйтесь на нас в Telegram та Facebook, щоб бути в курсі актуальних новин про інфраструктуру в Україні та світі. Якщо у вас є цікаві матеріали, які можуть зацікавити редакцію – надсилайте їх на нашу пошту: editor@mintrans.media

2022-02-23 14:54:36
Під санкції потрапили судна дочірньої компанії «Промсвязьбанк»
2022-02-23 14:09:40
Парламентарі сьогодні мали проголосувати за надання українським авіаперевізникам 800 млн грн підтримки
2022-02-23 10:41:47
Проходження судноплавних гідротехнічних споруд є безоплатним для всіх категорій суден
2022-02-22 11:38:39
Обмеження стосуються акваторії Азовського моря у Донецькій області