МІУ хоче адаптувати реєстрацію судноплавних ліній до норм ЄС
2021-12-17 12:04:00

МІУ хоче адаптувати реєстрацію судноплавних ліній до норм ЄС

Порядок реєстрації ліній закордонного плавання застарів і створює умови для зловживань

Міністерство інфраструктури представило проєкт наказу «Про внесення змін до Інструкції щодо порядку реєстрації ліній закордонного плавання», який адаптує документ до норм Євросоюзу. Він опублікований на офіційному сайті міністерства.


Документ має на меті вдосконалити процедури реєстрації ліній закордонного плавання, розмежувати лінійні і трампові перевезення, уникнути безпідставне надання знижок портових зборів, стимулювати розвиток вантажних і пасажирських перевезень, а також наблизити ознаки лінійного судноплавства до відповідності норм ЄС.

У МІУ зазначають, що положення інструкції про порядок реєстрації ліній закордонного плавання застаріли і фактично дозволяють «Морській адміністрації» реєструвати лінії закордонного плавання, які не відповідають ознакам лінійності у розумінні міжнародної практики.

«Відсутність чітких вимог до ліній плавання та процедур контролю за реєстрацією та виконанням таких ліній закордонного плавання дозволяє під виглядом судноплавних ліній реєструвати виключно трампові перевезення, що порушує процес розвитку ринку лінійного судноплавства та створює підстави для зловживань при реєстрації ліній закордонного плавання», – зазначають у МИ .

Розроблена міністерством нова інструкція визначає порядок реєстрації ліній закордонного плавання, їх функціонування, припинення їхньої дії та контроль за роботою ліній закордонного плавання для вантажних суден, що плавають під Державним прапором України та іноземних суден. 

Зокрема, лінією закордонного плавання пропонується визначити регулярне (не рідше трьох разів на квартал) морське сполучення між певними українським (українськими) та іноземним (іноземними) портами заходу (з певним портом відправлення та портом призначення), яке здійснюється за лінійним розкладом лінійними судами.

«Морська адміністрація» реєструватиме лінію закордонного плавання після здійснення судами, які планується залучити на лінію закордонного плавання, не менше трьох рейсів запланованою лінією (при цьому має бути здійснено не менше шести суднозаходів в український порт відправлення/призначення) протягом не більше 90 діб, що передують зверненню суб'єкта господарювання (судновласника) або його морського агента до «Морської адміністрації».

Інструкція не поширюватиметься на судна, які згідно з судновими документами віднесені до контейнеровозів (спроектовані або переобладнані для транспортування контейнерів), автомобілевозів та РО-РО.

«Реалізація акту дозволить встановити чіткі критерії віднесення перевезень до лінійним; зменшити корупційні ризики у роботі працівників, задіяних у процесі реєстрації ліній закордонного плавання, та контролювати їх дотримання; уникнути безпідставного надання знижок портових зборів та зменшити кількість зауважень від органів контролю; підвищити прогнозованість вантажоперевезень; запровадити міжнародну практику та наблизити українське законодавство до законодавства ЄС», – додали у МІУ.

Читайте по темі

  • У МІУ розробили порядок компенсації інвестицій в інфраструктуру портів.
Підписуйтесь на нас в Telegram та Facebook, щоб бути в курсі актуальних новин про інфраструктуру в Україні та світі. Якщо у вас є цікаві матеріали, які можуть зацікавити редакцію – надсилайте їх на нашу пошту: editor@mintrans.media

2022-02-23 14:54:36
Під санкції потрапили судна дочірньої компанії «Промсвязьбанк»
2022-02-23 14:09:40
Парламентарі сьогодні мали проголосувати за надання українським авіаперевізникам 800 млн грн підтримки
2022-02-23 10:41:47
Проходження судноплавних гідротехнічних споруд є безоплатним для всіх категорій суден
2022-02-22 11:38:39
Обмеження стосуються акваторії Азовського моря у Донецькій області