Кубраков пояснив, як ЗВТ з Туреччиною вплине на інфраструктуру
2022-02-04 09:37:00

Кубраков пояснив, як ЗВТ з Туреччиною вплине на інфраструктуру

Автор: Красоха Ася

Угода допоможе реалізувати низку проєктів у сфері автоперевезень, будівництва доріг, авіаперевезень та туризму

Угода про зону вільної торгівлі з Туреччиною стане основою для нових інфраструктурних проєктів в Україні. Про це розповів міністр  інфраструктури Александр Кубраков у Facebook. 

Автомобільні перевезення

У рамках угоди про ЗВТ досягнуто домовленість про повну лібералізацію автомобільних перевезень. Невдовзі Туреччина скасує обмеження для українських автоперевізників, в тому числі й щодо в’їзду порожнього транспорту. Тобто фури зможуть заїжджати порожніми та повертатися з товарами.

Крім того, за словами Кубракова, Україна та Туреччина також планують розширити співпрацю щодо комбінованих та мультимодальних перевезень.

«Ми пропонуємо створити спеціальні умови для налагодження транспортних ланцюгів у форматі «дорога – порт – дорога», — пояснив міністр.
 

Дороги

Турецькі компанії вже активно працюють на українському дорожньому ринку. Вони залучені у будівництво ключових дорожніх об’єктів: М-30 «Стрий – Ізварине», Н-31 «Дніпро – Царичанка – Кобеляки – Решетилівка», М-18 «Харків – Сімферополь – Алушта – Ялта».

Саме турецькі компанії будують також і позакласові мости – у Кременчуці та Запоріжжі.

«Сподіваюсь, що співпрацю вдасться розширити завдяки новим проєктам, зокрема і будівництву концесійних доріг», — додав Кубраков.

Співпраця на морі

Триває спільна робота над угодою про співробітництво у сфері морського пошуку та рятування у Чорному морі. Це важливе для України питання, яке гостро постало після анексії Криму. Угода з Туреччиною допоможе юридично закріпити за Україною належні їй райони, покращить можливості проведення пошуково-рятувальних операцій. Це усуне інсинуації з боку країни-агресора щодо невиконання Україною своїх міжнародних обов’язків.
 
Важливим є також і торговельне співробітництво на Чорному морі. Перспективною є співпраця турецьких партнерів з найбільшим українським держстивідором портом «Південний». Серед усіх українських портів саме він потенційно буде здатен приймати найбільші судна, які увійдуть до Чорного моря завдяки побудованому каналу «Стамбул». Це може стати відкриттям нових для України ринків перевезень великогабаритними суднами.

Низка інших українських портів відкрита до концесій та інших форм державно-приватного партнерства.

Авіаційна галузь

Серед пропозицій – розширення географії авіаперельотів між країнами. Зокрема, визначити на території України пункт Ужгород для виконання регулярних рейсів до Туреччини, зокрема і за маршрутом «Стамбул - Ужгород».

Туризм

Україна розраховує на участь турецьких партнерів та інвесторів у проєктах з розбудови та розвитку морських і гірськолижних курортів, готельних комплексів та іншої туристичної інфраструктури.

Що було раніше  

  • Україна та Туреччина підписали договір про запровадження зони вільної торгівлі. 
Підписуйтесь на нас в Telegram та Facebook, щоб бути в курсі актуальних новин про інфраструктуру в Україні та світі. Якщо у вас є цікаві матеріали, які можуть зацікавити редакцію – надсилайте їх на нашу пошту: editor@mintrans.media

2022-02-23 14:54:36
Під санкції потрапили судна дочірньої компанії «Промсвязьбанк»
2022-02-23 14:26:28
Курсування зазначеним маршрутом розпочнеться з 27 березня
2022-02-23 14:09:40
Парламентарі сьогодні мали проголосувати за надання українським авіаперевізникам 800 млн грн підтримки