АМПУ та «Кернел» інвестують у порт «Чорноморськ» понад $100 млн
2022-02-16 18:04:00

АМПУ та «Кернел» інвестують у порт «Чорноморськ» понад $100 млн

Міністерство інфраструктури та міжнародний зернотрейдер «Кернел» провели переговори щодо розвитку інфраструктури Чорноморського морського порту й домовились запустити низку проєктів сумарною вартістю понад 100 млн доларів.

Про це 16 лютого повідомила пресслужба МІУ.

Зазначається, що під час перемовин йшлося про реконструкцію існуючих та будівництво нових причалів, а також розширення підхідних залізничних шляхів. Це забезпечить підвищення вантажообігу порту й надходжень від портових зборів.

«Сьогодні ми дійшли попередньої згоди щодо реалізації державно-приватного партнерства в оновленні гідротехнічної, складської та залізничної інфраструктури порту. І інвестор, і держава мають спільну мету — створити сучасні портові потужності під гарантію зростання вантажообігу», — заявив міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

За його словами, зараз розпочинається розробка проєктної документації та оцінка інвестицій.


«І вже в другому кварталі цього року плануємо виходити на підписання взаємних зобов’язань держави та приватного інвестора», — додав він.

Як вказують у МІУ, «Кернел» є провідним експортером сільськогосподарської продукції та одним із найбільших приватних портових операторів, який сьогодні забезпечує майже 40% вантажопотоку ДП «МТП «Чорноморськ».


«За 10 років роботи компанія збільшила експорт у 2,5 раза. Минулого року причали та припортова інфраструктура прийняли 10,2 млн тонн зернових. Водночас середній рівень завантаженості наявної портової інфраструктури склав 92 %. У планах — подальше збільшення вантажопотоку, однак це вимагає розширення пропускної потужності портової інфраструктури», — пояснює міністерство.

Крім того додається, що компанія та АМПУ зацікавлені в реконструкції наявних та будівництві нових причалів, а також розширені підхідних залізничних шляхів. Зокрема, це потенційно забезпечить можливість обробки сучасних суден.

Читайте також по темі

Підписуйтесь на нас в Telegram та Facebook, щоб бути в курсі актуальних новин про інфраструктуру в Україні та світі. Якщо у вас є цікаві матеріали, які можуть зацікавити редакцію – надсилайте їх на нашу пошту: editor@mintrans.media