Україна збирається вивести на орбіту вісім супутників
2022-01-11 09:29:00

Україна збирається вивести на орбіту вісім супутників

Реалізувати цей проєкт вона планує до 2025 року

В рамках державної космічної програми на 2021-2025 роки планується виведення на орбіту 8 українських супутників. Про це розповів голова Державного космічного агентства Володимир Тафтай, пише Укрінформ.

«У програмі є три магістральні напрями – створення космічних систем спостереження Землі та потужної ракетної техніки, впровадження новітніх космічних технологій на ринку послуг та масштабний R&D. Конкретніше: вісім українських супутників на орбіті – один апарат середньої просторової розрізненості, шість апаратів – високої (1 метр) та один – надвисокої (0,5 метра)», – сказав керівник агентства.

За його словами, передбачається також створення ракетно-космічних комплексів важкого класу (Зеніт-7Н), ракети-носія середнього («Циклон-4М») та легкого («Циклон 1») класів, розробка комплексу надлегкого класу.


Крім того, у межах реалізації програми планується серійне виготовлення складових ракет-носіїв «Антарес» та «Вега», створення космічних систем моніторингу навколоземного космічного простору, апаратів для дослідження іоносфери та атмосферного аерозолю, новітніх приладів для участі у міжнародних проєктах спільно з NASA та Європейським космічним агентством. Передбачається також розгортання командно-вимірювальної станції телеметричної інформації на антарктичній станції «Академік Вернадський».

Тафтай зауважив, що заплановано також створення місячного модуля, проєктування та розроблення засобів, систем і приладів для перспективної місячної місії в межах міжнародного проєкту «Артеміда».

«Це не повний перелік завдань державної космічної програми, але, думаю, цього достатньо, аби окреслити нашу стратегію – ми захищатимемо державу у космосі, вироблятимемо відому на весь світ потужну ракетно-космічну техніку та інвестуватимемо у R&D», – наголосив голова ДКАУ.

Що було раніше

  • Ще минулого року стало відомо, що Україна збирається створити космодром та вивести на орбіту мережу супутників.
Підписуйтесь на нас в Telegram та Facebook, щоб бути в курсі актуальних новин про інфраструктуру в Україні та світі. Якщо у вас є цікаві матеріали, які можуть зацікавити редакцію – надсилайте їх на нашу пошту: editor@mintrans.media

2022-02-17 10:14:07
Він продав свою частку партнеру по бізнесу
2022-02-17 07:30:13
Його вдалось визначити як один з космічних об'єктів
2022-02-07 15:26:40
Він потрібен для того, щоб запускати ракети з Атлантичного та Індійського океанів
2022-02-02 08:37:15
Це сприятиме підвищенню рівня охорони навколишнього природного середовища в акваторіях портів