Україна та Польща домовились розблокувати залізничний транзит
2022-01-31 18:58:00

Україна та Польща домовились розблокувати залізничний транзит

Автор: Красоха Ася

Уряди країн переглянуть положення угоди про міжнародні автоперевезення від 1992 року

Україна та Польща домовились якнайшвидше скасувати обмеження на транзит вантажних вагонів територією України до Польщі залізничним сполученням, а також погодили суттєве збільшення кількості дозволів на здійснення міжнародних вантажних перевезень.

Відповідних домовленостей сторони досягли під час зустрічі міністрів інфраструктури України Олександра Кубракова та Республіки Польща Анджея Адамчика — повідомила 31 січня пресслужба МІУ в Facebook.

Зокрема, сторони погодили текст Спільної заяви, у якій домовились якнайшвидше скасувати обмеження на транзит вантажних вагонів територією України до Польщі залізничним сполученням. До 4 лютого 2022 року українська сторона поінформує польську сторону щодо конкретних термінів відновлення транзиту.


Також сторони домовились суттєво збільшити кількість дозволів на міжнародні вантажні перевезення з урахуванням потреб українських та польських автомобільних перевізників. До 5 лютого 2022 року сторони мають узгодити дату проведення засідання змішаної комісії з питань міжнародних автомобільних перевезень, що має узгодити терміни передачі та кількість додаткових дозволів.

Крім того, Україна та Польща розроблять спільний план дій, направлений на значне підвищення ефективності роботи автомобільних міжнародних пунктів пропуску обох країн. Цей план узгодять за участі представників митних, прикордонних та інших служб країн не пізніше кінця лютого 2022 року.

На додачу, Україна та Польща ухвалили рішення про перегляд положень угоди про міжнародні автомобільні перевезення від 1992 року.

Зазначається, що усі пункти спільної заяви є взаємопов’язаними та мають реалізуватись у повному обсязі.

Що було раніше

  • Україна ініціювала скасування дозволів на вантажоперевезення з ЄС.
Підписуйтесь на нас у Telegram та Facebook, щоб бути в курсі актуальних новин про інфраструктуру в Україні та світі. Якщо у вас є цікаві матеріали, які можуть зацікавити редакцію – надсилайте їх на нашу пошту: editor@mintrans.media

2022-02-24 09:18:52
Усі поїзди до та зі столиці, а також поїзди західного напрямку курсують за графіком
2022-02-23 17:02:25
МІУ забезпечить безперебійне сполучення зі східними регіонами країни
2022-02-23 14:26:28
Курсування зазначеним маршрутом розпочнеться з 27 березня
2022-02-23 11:22:45
Програмне рішення відслідковує деформацію земної поверхні