Україна домовляється про постачання вугілля з Казахстану морем
2021-11-22 15:38:00

Україна домовляється про постачання вугілля з Казахстану морем

Потяги з казахським вугіллям не можуть дістатися пункту призначення через блокаду з боку РФ

Міністерство енергетики України, компанія «Центренерго» та казахські компанії опрацьовують питання постачання вугілля з Казахстану морським шляхом в обхід Росії. Про це повідомив голова Міненерго Герман Галущенко, пише «Інтерфакс-Україна».


«Над цим працюють. Вугілля фізично в порту, але це російський порт «Тамань». До питання підключилася казахстанська сторона. Це для них теж проблема, оскільки вони мають зобов'язання перед нами», – сказав він.

За словами міністра, у «Центренерго» підписано «реальний контракт» на 660 000 тонн вугілля з Казахстану, які мали надходити протягом усього опалювального сезону залізницею. Але цьому завадила енергетична блокада з боку РФ.

«Наскільки я знаю, «Центренерго» сплатило аванс. Сподіваюся, хоча б два судна ми в результаті побачимо», – наголосив міністр.

Він також зазначив, що орієнтовно з середи на «Центренерго» почне надходити в порт «Південний», що прийшло в порт, в суботу вугілля зі США в обсязі 60 500 тонн. При цьому Галущенко уточнив, що в даному випадку вугілля законтрактоване «ДТЕК Енерго» як посередником, але сплачене державною компанією.

«Вже половина вугілля розвантажена. Він піде на Трипільську та Вуглегірську ТЕС «Центренерго». Важливо, щоб це вугілля ритмічно надходило. Ми контролюємо ситуацію з погляду логістики, враховуючи можливості порту та залізниці», – пояснив Галущенко.

Що було раніше

  • Минулого тижня президент Володимир Зеленський заявив, що в Україну йдуть сім суден Panamax із вугіллям. 
Підписуйтесь на нас в Telegram та Facebook, щоб бути в курсі актуальних новин про інфраструктуру в Україні та світі. Якщо у вас є цікаві матеріали, які можуть зацікавити редакцію – надсилайте їх на нашу пошту: editor@mintrans.media

2022-02-23 14:54:36
Під санкції потрапили судна дочірньої компанії «Промсвязьбанк»
2022-02-23 10:41:47
Проходження судноплавних гідротехнічних споруд є безоплатним для всіх категорій суден
2022-02-22 11:38:39
Обмеження стосуються акваторії Азовського моря у Донецькій області
2022-02-22 08:30:48
Мінінфраструктури хоче з 1 березня відкрити на них навігацію