Рада оновила закон про регулятора у сферах е-комунікацій та поштового зв’язку
2022-01-25 11:13:00

Рада оновила закон про регулятора у сферах е-комунікацій та поштового зв’язку

Автор: Красоха Ася

Тепер закон набирає чинності не з 1 січня 2022 року, а після його публікації

Верховна Рада усунула неузгодженості у законі «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку». Зокрема, депутати визначили, що цей закон набирає чинності з дня, наступного за його опублікуванням, а не з 1 січня 2022 року. Відповідне рішення підтримано 239 голосами на засіданні 25 січня. 

Зазначимо, Нацкомісія з регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та поштового зв’язку стане правонаступником Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації (НКРЗІ).


Утворення нового регулятора необхідне через те, що закон «Про телекомунікації» не повністю врегульовує питання організації роботи НКРЗІ та лише частково відповідає вимогам законодавства ЄС.

Нова Нацкомісія здійснюватиме держрегулювання у відповідних сферах, займатиметься безпекою електронних комунікацій, розвитком конкуренції та інтеграцією ринків України до ринків Євросоюзу.

Крім того, на новий орган покладається також регулювання щодо користування радіочастотним спектром у смугах загального користування, користування ресурсом нумерації, а також тарифів на універсальні послуги поштового зв'язку.

Читайте також по темі

  • В Україні з’явиться регулятор у сфері транспорту. Кабінет міністрів схвалив зміни до закону «Про транспорт», які визначають правові та організаційні підстави для створення та роботи Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері транспорту. 
Підписуйтесь на нас в Telegram та Facebook, щоб бути в курсі актуальних новин про інфраструктуру в Україні та світі. Якщо у вас є цікаві матеріали, які можуть зацікавити редакцію – надсилайте їх на нашу пошту: editor@mintrans.media

2022-02-23 14:33:44
Рішення про посилення заходів й обмежень в рамках НС ухвалюватиме місцева влада залежно від ситуації в кожному окремому регіоні
2022-02-23 14:09:40
Парламентарі сьогодні мали проголосувати за надання українським авіаперевізникам 800 млн грн підтримки
2022-02-17 09:57:38
Угода полегшить прихід в Україну нових лоукостерів та дозволить знизити ціни на авіаквитки.