Польща та Україна можуть домовитись про лібералізацію транзиту без арбітражу
2022-01-21 09:00:00

Польща та Україна можуть домовитись про лібералізацію транзиту без арбітражу

Між двома країнами зараз триває експертна дискусія

Питання нестачі польських дозволів для України на вантажоперевезення можуть вирішити без формального запуску арбітражу. Про це заявив постійний представник Польщі при ЄС Анджей Садось, пише «Економічна правда».

З його словами, польські дипломати та дипломати у Брюсселі знають про занепокоєння України та про заяви щодо намірів розпочати арбітраж. «Проблема нам відома, і зараз справді триває експертна дискусія (між Україною та Польщею)», – визнав він.


Стороною-відповідачем у цьому арбітражі має бути весь Євросоюз, оскільки Київ заявляє про порушення Угоди про асоціацію, а не лише двосторонніх домовленостей. Днями Україна вирішила подати формальний запит на консультації, що є необхідними передарбітражним кроком.

Втім, польський дипломат вважає, що проблему зможуть врегулювати без арбітражу.

«Ми дуже сподіваємося що рішення буде знайдене на експертному рівні.  Це справді ще можливо. У нас є сподівання, що буде домовленість, і дискусія між профільними міністерствами (України та Польщі)», – додав Садось.

Що було раніше

  • Україна ініціювала укладання з Євросоюзом угоди про лібералізацію транзиту і загалом відмови від дозвільної системи на вантажоперевезення. 
Підписуйтесь на нас в Telegram та Facebook, щоб бути в курсі актуальних новин про інфраструктуру в Україні та світі. Якщо у вас є цікаві матеріали, які можуть зацікавити редакцію – надсилайте їх на нашу пошту: editor@mintrans.media

2022-02-23 14:26:28
Курсування зазначеним маршрутом розпочнеться з 27 березня
2022-02-23 10:18:59
За цей час зафіксовано 78 порушень габаритно-вагових норм
2022-02-23 09:31:33
Серед найбільших збоїв: пожежі на заводах, злиття та поглинання, бізнес-продажі, зриви на виробництві, зміни лідерства та дефіцит поставок
2022-02-22 15:16:58
Ймовірно сполучення стане регулярним