Польща скаржиться, що Україна продовжує блокувати транзит потягів
2022-01-19 11:16:00

Польща скаржиться, що Україна продовжує блокувати транзит потягів

Блокування триває з 30 листопада і заважає транзиту з Китаю, Росії та Казахстану

«Укрзалізниця» з 30 листопада 2021 року блокує всі транзитні залізничні перевезення зі Сходу через територію України до Польщі. Про це заявив член правління польської залізничної компанії PKP SA Анджей Ольшевськи, передає «Укрінформ».

За його словами, з 30 листопада «існує безстрокова заборона» на залізничні перевезення транзитом через територію України до Польщі з території 15 країн, зокрема Китаю, Росії, Казахстану.

«Хочу підкреслити, що нам невідомі безпосередні причини введення такого обмеження для PKP. Дії «Укрзалізниці» на практиці означають різке зниження транзиту товарів через територію України на лінії Схід-Захід, які спрямовані до Польщі, і це призводить до повної затримки транзиту», – заявив Ольшевський.


Він додав, що Польща є єдиною країною, якої стосується ця заборона з українського боку. Вже другий місяць поспіль міжнародний ланцюг постачання до Польщі перервано, а польська сторона не знає, як довго триватиме ця ситуація.

За його словами, це рішення суперечить міжнародній конвенції про залізничні вантажні сполучення (SMGS) і двостороннім домовленостям у сфері залізничного транспорту.
Ольшевський повідомив, що 10 січня між представниками PKP SA й «Укрзалізниці» відбувся останній раунд переговорів, але проблема залишилася.

Він додав, що з 20 січня «Укрзалізниця» вводить чергову заборону на ввезення вантажу українською компанією на територію Польщі, що додатково погіршить ситуацію як польської компанії з вантажних перевезень PKP Сargo, так й «Укрзалізниці».

Член правління PKP SA зазначив, що польська сторона «вичерпала можливості» домовитися шляхом двосторонніх переговорів з українськими партнерами, відтак публічно оприлюднює свої очікування про відмову «Укрзалізниці» від запроваджених обмежень й відновлення регулярного і безперебійного залізничного руху товарів між обома країнами.

Що було раніше

  • Наприкінці минулого року Польща поскаржилася, що Україна заважає транзиту потягів.
Підписуйтесь на нас в Telegram та Facebook, щоб бути в курсі актуальних новин про інфраструктуру в Україні та світі. Якщо у вас є цікаві матеріали, які можуть зацікавити редакцію – надсилайте їх на нашу пошту: editor@mintrans.media

2022-02-24 09:18:52
Усі поїзди до та зі столиці, а також поїзди західного напрямку курсують за графіком
2022-02-23 14:26:28
Курсування зазначеним маршрутом розпочнеться з 27 березня
2022-02-23 11:22:45
Програмне рішення відслідковує деформацію земної поверхні
2022-02-23 11:05:14
Завдяки цьому середній час навантаження маршруту вагонів скоротився до однієї доби