«Нова Пошта» для сортування відправлень залучила роботів
2021-11-29 14:28:00

«Нова Пошта» для сортування відправлень залучила роботів

Компанія планує найближчим часом роботизувати 10 сортувальних центрів

До кінця поточного року «Нова Пошта» збирається роботизувати зони вантажних та дрібних відправлень ще на 10 своїх сортувальних центрах. На сьогодні роботи використовуються вже на 20 об'єктах, повідомила пресслужба компанії.


В залежності від ваги посилки, компанія використовує різні види роботів. Так, на зонах сортування дрібних відправлень (до 2 кг) використовується робот-train, що складається із двох секцій.

«Це власна розробка «Нової Пошти» та виробника SBR, аналогів якої немає в Україні. Працівник викладає посилку на робота, який відвозить її до сканера і переміщає в бокс, який відповідає за певний географічний напрямок. Працюють роботи на спеціальній платформі з монорейкою, яка одночасно служить їх зарядкою. Використання таких роботів дозволило збільшити продуктивність сортування дрібних посилок вдвічі. Зараз працюють 272 таких роботи», – зазначили в компанії.

Для сортування відправлень до 30 кг використовуються роботи-піруети української компанії Deus Robots.

«Таку назву вони отримали, тому що можуть обертатися навколо своєї осі. Зі стрічки вивантаження посилка потрапляє на робота. Далі він під'їжджає для сканування посилки і потім викладає її на роликовий конвеєр, з якого відправлення потрапляє безпосередньо в спеціальну сумку для доставлення. Завдяки їхній спритності , такі роботи можуть працювати на різних ділянках сортування», – йдеться у повідомленні.

Крім того, у «Новій Пошті» додали, що компанія продовжує покращувати роботизацію вантажних терміналів. Так, у листопаді у Дніпрі відкрився термінал із повністю роботизованою зоною вантажних відправлень.

«50 робовізків, виробництва SBR, переміщують вантажі всередині терміналу із зони вивантаження в зону завантаження. Вони пересуваються магнітною стрічкою і можуть перевозити одночасно на собі до 300 кг і 1000 кг тягнути за собою. За добу такі робовізки здатні перевезти до 5000 вантажів , що підвищує продуктивність терміналу на 30%», – зазначили на підприємстві.

Загалом компанія використовує на різних вантажних терміналах вже 180 роботів.

«При збільшенні обсягів відправлень у «Новій Пошті» ми прагнемо залишатися найшвидшою доставкою в Україні та створити гнучку систему нарощування потужності сортування з використанням роботів. Роботизація сортувальних терміналів дозволяє збільшувати продуктивність без додаткових навантажень на співробітників. Крім того, автоматизуючи процеси, ми досягаємо більшої точності у сортуванні посилок, адже зменшення впливу людського чинника дозволяє уникнути можливих помилок», – заявив директор з розвитку компанії Олексій Тараненко.

Роботи вже працюють у депо Києва, Харкова, Дніпра, Одеси, Борисполя, Мелітополя, Покровська, Новомосковська, Старобільська, Коростеня, Стрия, Самбору, Ковеля, Стоянки. У планах компанії – створити повністю роботизований сортувальний центр.

Що було раніше

  • Поштовий оператор «Нова Пошта» влітку почав тестувати складські роботи, які виробила українська компанія Deus Robots.
Підписуйтесь на нас в Telegram та Facebook, щоб бути в курсі актуальних новин про інфраструктуру в Україні та світі. Якщо у вас є цікаві матеріали, які можуть зацікавити редакцію – надсилайте їх на нашу пошту: editor@mintrans.media

2022-02-15 14:07:42
Послуги пошти та зв’язку для бізнесу подорожчали на 3,5%
2022-02-01 08:20:47
У відділені їх потім лише зважать
2022-01-25 13:10:53
Без сплати податків можна буде замовляти товари з закордонних інтернет-магазинів на суму до 150 євро
2021-12-31 11:44:19
Загалом обсяги оброблених посилок у 2021 році у порівнянні з 2017 роком зросли на 67%