Мінінфраструктури добиватиметься лібералізації вантажоперевезень з ЄС
2021-11-24 08:00:00

Мінінфраструктури добиватиметься лібералізації вантажоперевезень з ЄС

Українські компанії регулярно стикаються з проблемою переміщення товарів через кордон

Міністерство інфраструктури хоче домовитись з Євросоюзом стосовно лібералізації ринку перевезень. Про це в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна» заявив міністр інфраструктури Олександр Кубраков.


За його словами, найближчим часом у ЄС почне працювати новий пакет правил для перевізників, який значно збільшить вартість фрахту для резидентів країн ЄС.

«Ми поки що працюємо у своєму законодавчому полі й готові заповнити дефіцит перевізників у ЄС. Наразі цьому заважає лише один фактор – дозвільна система з країнами-сусідами, яка фактично створює штучний торговельний бар'єр для нашого ринку. Ми вважаємо це порушенням наших прав за угодою про асоціацію з ЄС», – сказав він.

Мінінфраструктури вже ініціювало на рівні Єврокомісії діалог щодо лібералізації транзитних вантажних автоперевезень, а незабаром очікуються відповідні офіційні кроки і з боку Міністерства економіки.

«Захід активно інвестує в експортоорієнтовані підприємства, будує тут заводи, тому що в Україні все ще дешевша робоча сила, це вигідно. Вони відкривають тут виробництво товарів, призначених для західних ринків. Але водночас усі ці компанії постійно стикаються з проблемою переміщення товарів через кордон», – наголосив міністр.

Кубраков також нагадав, що коли Україна підписувала Угоду про асоціацію з ЄС, квота автодозволів від Польщі становила 200 000 на рік. 

«Останніми роками ця квота скоротилася до 160 000, до того ж товарообіг між нашими країнами відтоді зріс удвічі, і наш експорт до ЄС також суттєво зріс. Мені не хочеться так говорити, але найбільше це нагадує якесь штучне обмеження для нашої економіки. І ми вже почали розмову про лібералізацію ринку перевезень загалом», – наголосив міністр.

Він також вважає, що Європа має дивитися на відносини з Україною глобальніше, оскільки це вже не питання якихось окремих перевізників, а, зокрема, й питання європейських інвестицій в Україну, які страждають.

Читайте по темі

  • METRO, JYSK та інші компанії скаржаться на проблеми з міжнародними вантажоперевезеннями.
Підписуйтесь на нас в Telegram та Facebook, щоб бути в курсі актуальних новин про інфраструктуру в Україні та світі. Якщо у вас є цікаві матеріали, які можуть зацікавити редакцію – надсилайте їх на нашу пошту: editor@mintrans.media

2021-11-29 14:57:29
Приватний підприємець намагався через суд скасувати накладений за перевантаження штраф
2021-11-29 11:53:09
Маса вантажівок не повинна буди більшою від 40-46 тонн
2021-11-29 07:25:12
Зросли перевезення залізницею та автомобільним транспортом
2021-11-26 16:39:18
Нових директорів отримали держпідприємства «Бердянський порт», «Миколаївський порт» та «Ренійський порт».