Запоріжжя планують перетворити на транспортний хаб
2022-02-03 10:37:00

Запоріжжя планують перетворити на транспортний хаб

Це стане можливим після остаточної здачі в експлуатацію мостів через Дніпро

У Запоріжжі до 24 серпня 2022 року планують остаточно завершити будівництво мостів через Дніпро. Це дозволить місту перетворитися на найбільший транспортний хаб півдня і сходу України. Про це заявив голова Запорізької обласної державної адміністрації Олександр Старух — передає кореспондентка MINTRANS.

На сьогодні в експлуатацію ще не введені низові частини балкового та вантового мостів, які поєднують правий та лівий береги Запоріжжя через острів Хортицю. Таким чином після завершення всього проєкту рух відкриють ще шістьма смугами для автотранспорту (по три на кожному мосту), що значно розвантажить старі мости Преображенського, через які сьогодні відбувається рух автотранспорту у напрямку з лівого берега на правий.


В ОДА вважають, що запуск автомагістралі через Дніпро відкриває для обласного центру нові економічні можливості. 
  
«Коли буде завершене будівництво всієї автомагістралі через Дніпро, місто-пробка перетвориться на місто-мости, яке можна швидко перетинати, доставляти вантажі. Маючи ці мости, ми можемо на себе замикати й автотранспортні потоки. Будівництво магістралі дасть старт створенню у Запоріжжі найбільшого транспортного хабу півдня і сходу України. Адже Запоріжжя розташоване в унікальному місці. У нас є аеропорт, залізниця, автотранспортна магістраль і річковий порт, що розташовані в одному місці. Якщо глянути на мапу, в Україні більш немає ніде такої історії», – підкреслив чиновник.


Він нагадав, що кілька років тому у Запоріжжі силами муніципалітету вдалося оновити міжнародний аеропорт, побудувавши новий термінал: «Аеродром перебуває у досить непоганому стані, тому в обласному центрі планують залучити й транспортну авіацію». Крім того, як зазначили в адміністрації, Запоріжжя має річковий порт, розташований фактично у центрі міста. Поряд з ним – залізниця та неподалік – нова автомагістраль. Переконують, що ці фактори створюють умови для взаємодії усіх видів транспорту – автомобільного, річкового, залізничного та авіаційного. 

Ще одним напрямком розвитку обласного центру завдяки новій інфраструктурі в ОДА вбачають туристичний вектор. Нові мости створюють не лише швидкий шлях до Азовського узбережжя для мешканців сусідніх регіонів, а й роблять комфортнішим для туристів відвідування Національного заповідника «Хортиця».

Що було раніше

  • У Запоріжжі 22 січня відкрили рух для автотранспорту верховою частиною нового вантового мосту через Дніпро протяжністю понад 9 км.
Підписуйтесь на нас в Telegram та Facebook, щоб бути в курсі актуальних новин про інфраструктуру в Україні та світі. Якщо у вас є цікаві матеріали, які можуть зацікавити редакцію – надсилайте їх на нашу пошту: editor@mintrans.media

2022-02-22 07:42:52
Це дозволить зекономити підприємству кошти, та дочекатися відновлення пасажиропотоку
2022-02-18 07:49:53
Він потрібен для виплати заробітних плат та різних відрахувань