В уряді назвали переваги електронних товарно-транспортних накладних
2022-02-18 13:50:00

В уряді назвали переваги електронних товарно-транспортних накладних

Автор: Красоха Ася

Спрощення процесу обміну ТТН та зменшення кількості порушень вагового контролю

Запровадження електронних товарно-транспортних накладних (е-ТТН) дозволить миттєво погоджувати та підписувати документи на вантажоперевезення, крім того, після повноцінного впровадження системи е-ТТН, вдасться знизити кількість порушень вагового контролю на дорогах. Про це заявив заступник міністра агрополітики з питань цифрового розвитку Тарас Дзьоба, повідомляє «Урядовий портал». 

«Основною перевагою е-ТТН стане використання безпаперового документообігу та спрощення процесу обміну ТТН між сторонами процесу вантажних перевезень», – пояснив Дзьоба.


Крім того, за його словами, перехід на електронну форму ТТН дозволить спростити процес оформлення вантажу, зекономить час та ресурси, мінімізує зловживання, зокрема корупційні, на різних рівнях, та матиме позитивний екологічний вплив. Крім того, після повноцінного впровадження системи е-ТТН, вдасться знизити кількість порушень вагового контролю на дорогах.

На додачу, відповідно до даних Мінінфраструктури, щороку бізнес заощаджуватиме на друці та відправленні паперових ТТН понад 500 млн грн.

Як уточнив Дзьоба, уже зараз компаніям варто починати перелаштовувати свої бізнес-процеси під вимоги е-ТТН. Перш за все, має з’явитись кваліфікований електронний підпис (КЕП) у всіх учасників процесу перевезень: вантажовідправника, перевізника, вантажоодержувача або їх представників. КЕП повинні бути в осіб-представників учасників е-ТТН, що відповідальні за здійснення господарських операцій на кожному етапі перевезення.Заступник міністра агрополітики також зауважив, що дані е-ТТН міститимуться у захищеному реєстрі МІУ. Система не накопичуватиме дані про ціну, кількість товару тощо. Вона зберігатиме реєстраційні дані про учасників процесу перевезень, точки, з якої та в яку прямує товар, вагу товару та його групу – загальна чи спеціальна, а також номерні знаки автомобіля, що перевозитиме товар.

Що було раніше  

  • З 1 квітня в Україні стартує тестовий безоплатний період використання е-ТТН, а з 1 серпня планується повноцінний запуск електронних ТТН загальних форм, без спеціальних. 
Підписуйтесь на нас в Telegram та Facebook, щоб бути в курсі актуальних новин про інфраструктуру в Україні та світі. Якщо у вас є цікаві матеріали, які можуть зацікавити редакцію – надсилайте їх на нашу пошту: editor@mintrans.media

2022-02-23 10:18:59
За цей час зафіксовано 78 порушень габаритно-вагових норм
2022-02-23 09:31:33
Серед найбільших збоїв: пожежі на заводах, злиття та поглинання, бізнес-продажі, зриви на виробництві, зміни лідерства та дефіцит поставок
2022-02-22 11:22:09
«Дашборд» буде відображати дані про загальну кількість залишків дозволів по кожній країні