В «Укравтодорі» планують прискорити будівництво нового мосту у Кременчуці
2022-02-04 17:10:00

В «Укравтодорі» планують прискорити будівництво нового мосту у Кременчуці

Автор: Красоха Ася

Державне агентство автомобільних доріг хоче пришвидшити будівельні роботи нового мосту у Кременчуці, що виконує турецька компанія Dogus Insaat Ve Ticaret.

Про це розповів під час брифінгу 4 лютого перший заступник голови «Укравтодору» Андрій Івко, передає «Інтерфакс»

«Контракт передбачає, що ми завершимо цей проєкт до кінця 2024 року, але ми плануємо скоротити цей час на рік… Коли ми виходитимемо вже на конструктивну частину, будуть пілони, тоді зможемо сказати конкретніше», — заявив Івко.

За його словами, щодня між берегами Дніпра курсують десятки тисяч автомобілів, маршруток та автобусів. Зокрема, Крюківським мостом їздять вантажівки, які обслуговують нафтопереробний, машинобудівний, сталеливарний, вагонний та інші заводи, річковий порт, численні кар’єри.


«Те, що міст, опори якого були збудовані ще у 1872 році, витримує величезні потоки транспорту – диво. Якщо Крюківський міст не витримає, це паралізує не лише пасажиропотік, а й спричинить колапс промисловості Полтавщини. Постраждає залізничне сполучення центрального регіону України. Створення альтернативної переправи — національно важливе завдання. Втім, понад 30 років про нього лише говорили», — додав представник «Укравтодору».


Івко зауважив, що новий міст у Кременчуці буде вантовим з 4 смугами руху, а довжина ансамблю з підходами становитиме 3 км.

«Переможцем тендеру стала компанія DOĞUŞ İNŞAAT VE TİCARET A.Ş. – флагман холдингу Догуш, одного з найбільших конгломератів Туреччини у сфері будівництва й автомобільної промисловості. Підрядник розпочав роботу дуже оперативно, провівши необхідні випробування на берегах Дніпра. Сотні турецьких та українських мостобудівників динамічно працюють навіть узимку. Залучають буксир-криголам, аби зведенню мосту не заважали жодні морози», – резюмував перший заступник голови «Укравтодору».

В держагентстві відмітили, що в акваторії Дніпра мостобудівники зараз зводять пілони заввишки майже 115 метрів. 36-метрові сталеві труби занурюють у дно ріки, аби потім утворити опори споруди. Їх наразі встановлено 25 штук.


«Новий міст з підходами будується паралельно до Крюківського. На правому березі Дніпра він виходитиме на набережну, де сполучатиметься з трасою Н-08. Також буде розв’язка з можливістю з’їзду на Літературний провулок. На лівому березі міст закінчуватиметься на Великій набережній зі з’їздом на Флотську вулицю. Крюківський міст у перспективі планується повністю перетворити на залізничний. Передбачено ремонт переправи та закриття руху автомобільного транспорту», — запевнили в «Укравтодорі».

Фото: Юлія Вільчаускас

Читайте також по темі

Підписуйтесь на нас в Telegram та Facebook, щоб бути в курсі актуальних новин про інфраструктуру в Україні та світі. Якщо у вас є цікаві матеріали, які можуть зацікавити редакцію – надсилайте їх на нашу пошту: editor@mintrans.media

2022-02-23 17:02:25
МІУ забезпечить безперебійне сполучення зі східними регіонами країни
2022-02-21 08:23:06
Вони з’явилися у чотирьох містах та двох областях
2022-02-18 14:42:05
Камери вже закупили в рамках державної програми підвищення рівня безпеки дорожнього руху