В Україні почнуть розбудовувати національні природні парки
2021-11-25 17:23:00

В Україні почнуть розбудовувати національні природні парки

Пілотні проєкти почнуть реалізовувати вже у 2022 році

Починаючи з 2022 року Міністерство інфраструктури почне розбудовувати національні природні парки України. Про це воно повідомило на своїй сторінці у Facebook.


Наразі ДП «Україна туристична», що підпорядковується Державному агентству розвитку туризму, готує до запуску низку пілотних проєктів.

«Усе ще існує проблема доступу до туристичних магнітів, зокрема природних парків. Ми це бачимо навіть на прикладі парку «Голосіївський». Це територія розміром 45 000 гектарів у межах найбільш заселеної в Україні агломерації. Проте, нестача базової інфраструктури не дає повноцінно користуватися рекреаційним потенціалом цього парку», – розповів міністр інфраструктури України Олександр Кубраков.

У зв’язку з цим МІУ розпочало роботу над низкою пілотних проєктів зі створення нових національних природних парків

«Це будуть комплексні заходи: від забезпечення парків найнеобхіднішим – паркінгами, транспортною інфраструктурою, місцями для відпочинку, локаціями для кемпінгу, розробкою маршрутів – до створення айдентики парків і запуску їх промокампаній.
Наша мета – створити для українців сучасні парки європейського рівня для комфортних подорожей та відпочинку», – підкреслив міністр.

Серед пропозицій пілотних проєктів національні природні парки: «Святі Гори», «Подільські Товтри», «Карпатський», Карпатський біосферний заповідник, «Голосіївський», «Сколівські Бескиди», «Джарилгацький».

В рамках їх розвитку буде забезпечено туристичну інфраструктуру:

- розробка загальної системи навігації для туристичних магнітів;
- створення транспортної інфраструктури до НПП – автомобільних доріг, автобусних зупинок, залізничних та автобусних вокзалів, місць для паркінгу тощо;
- прокладення маркованих маршрутів, туристичних та зелених стежок, зокрема таких, що відповідають вимогам безбар’єрності;
- облаштування локацій для ночівлі та відпочинку (кемпінгів, трейлерних парків); 
- присутність на території готелів, магазинів, закладів харчування, розважальної інфраструктури;
- розробка айдентики національних парків та проведення рекламних кампаній.

У 2022 році на системний розвиток туристичної галузі буде виділено понад 1,5 млрд грн. Кошти будуть спрямовані зокрема на розробку єдиної туристичної навігації, розвиток велотуризму, промоцію України як туристичної дестинації на міжнародному та внутрішньому ринку, запуск нових міжнародних авіарейсів.

Читайте по темі

  • В Україні планували відреставрувати 150 об'єктів історичної спадщини.
Підписуйтесь на нас в Telegram та Facebook, щоб бути в курсі актуальних новин про інфраструктуру в Україні та світі. Якщо у вас є цікаві матеріали, які можуть зацікавити редакцію – надсилайте їх на нашу пошту: editor@mintrans.media

2021-12-07 10:28:49
Транспортні розв’язки особливо небезпечні для водіїв та пішоходів, оскільки на них часто трапляються ДТП
2021-12-07 09:51:46
За 11 місяців рікою перевезли понад 13,2 млн тонн вантажів
2021-12-06 15:50:01
Мінінфраструктури визначило найбільш популярні напрямки тендерів в індустрії
2021-12-06 15:36:54
З понад 4300 компаній, які брали участь у торгах, лише 17 були іноземними