В Україні оновлять права та обов’язки дорожніх інженерів-консультантів
2022-02-23 12:43:00

В Україні оновлять права та обов’язки дорожніх інженерів-консультантів

Автор: Красоха Ася

Інженери-консультанти координуватимуть проєктувальників при розробленні проєктної документації

Міністерство інфраструктури підготувало доповнення до переліку прав та обов’язків інженерів-консультантів дорожнього ринку. Відповідний проєкт постанови «Про внесення змін до єдиних вимог щодо проєктування, нового будівництва, реконструкції та капітального ремонту автомобільних доріг загального користування» опублікований на сайті МІУ. 

Як зазначили в міністерстві, проєкт постанови удосконалює та уточнює деякі положення єдиних вимог в частині прав та обов’язків інженера-консультанта відповідно до загальновизнаних світових практик застосування міжнародних форм договорів.


Зокрема, проєкт документа:
  • доповнює перелік обов’язків – інженер-консультант зобов’язаний консультувати замовника з питань, зокрема, отримання вихідних даних, у тому числі здійснювати координацію проєктувальників при розробленні проєктної документації;
  • доповнює перелік прав – інженер-консультант має право, відповідно до умов договору про надання дорожніх консультаційних послуг, управляти проєктом, організовувати розробку інвестиційного проєкту та техніко-економічного обґрунтування.
  • визначає вимоги до інженера-консультанта без конкретизації кваліфікаційних категорій «провідний інженер-консультант», «інженер-консультант І та ІІ категорій».Крім того, проєкт постанови узгоджує Єдині вимоги з метою, що визначена в Державній цільовій економічній програмі розвитку автомобільних доріг загального користування державного значення на 2018-2022 роки, оптимальним варіантом реалізації цієї програми, а також пріоритетами державної політики у сфері автомобільних доріг, визначеними в законі «Про автомобільні дороги».

Що було раніше 

  • На дорожньому ринку України виник дефіцит інженерів-консультантів. 
Підписуйтесь на нас в Telegram та Facebook, щоб бути в курсі актуальних новин про інфраструктуру в Україні та світі. Якщо у вас є цікаві матеріали, які можуть зацікавити редакцію – надсилайте їх на нашу пошту: editor@mintrans.media

2022-02-23 08:30:56
Також в регіоні за рік хочуть відремонтувати 52 штучні споруди
2022-02-22 14:30:36
Мова йде про дороги у Солом’янському районі столиці
2022-02-22 09:12:06
Роботи проходять на ділянці поблизу українсько-польського кордону
2022-02-18 11:43:13
Це один із найважливіших проєктів «Великого будівництва» на Івано-Франківщині