У Запоріжжі відкрили найвищий міст в Україні, який будували близько 20 років
2022-01-22 13:50:00

У Запоріжжі відкрили найвищий міст в Україні, який будували близько 20 років

У Запоріжжі сьогодні, 22 січня, відкрили рух для автотранспорту верховою частиною нового вантового мосту через Дніпро протяжністю понад 9 км. Рух транспорту очікуваним для запоріжців мостом запустив президент Володимир Зеленський — передає кореспондентка MINTRANS.

Символічно, що відкриття головного мосту автотранспортної магістралі через р. Дніпро — флагману президентської програми «Велике будівництво» — відбулося у День Соборності України, адже новий міст поєднав лівий берег Запоріжжя та острів Хортицю.

«Сьогодні ми відзначимо прекрасне свято – День Соборності України. 103 року тому почалося возз’єднання українських земель в нашу єдину державу Україну. Сьогодні ми тут, у прекрасному місті Запоріжжі. Ми бачимо живий доказ саме того, що разом ми все можемо, що разом ми сильніші, можемо набагато більше. Будівельники з інших регіонів, працюючи на висоті 30-35 метрів у +40 і у -20 можуть зробити щось важливе і особливе для людей, а значить зробити щось велике», — заявив президент.
 
Він запевнив, що споруда поєднує державу «не лише словами».

«Сьогодні ми відкриваємо найвищий міст в Україні. Його почали будувати десь у 2004 році. Діти, які були тоді народжені, вже повнолітні. Так вийшло – ціле покоління. Як спадок його передавали своїм наступникам чотири президенти України. Але це вже історія. Але сьогодні ми з’єднуємо центр Запоріжжя і славетну Хортицю і Хортицький район. Щодня жителі будуть діставатися на роботу, на навчання швидше, зручніше. Особлива архітектурна підсвітка милуватиме око усіх запоріжців — нехай її вогні будуть яскравими, а гідність Запоріжжя незгасаючою», — додав Зеленський.

На його думку, кінцевою метою є те, аби повністю побудувати мости й запустити рух в обидва боки: «І верхова частина вантового мосту – тільки початок… Цей міст назвали «монументом корупції» багато років. Нехай зараз це буде монумент Єдності – в День Соборності України».

«Верхова частина вантового мосту — тільки початок, і досить непоганий! 150 метрів або хмарочос у 50 поверхів — це висота пілону мосту. П’ять футбольних полів один за одним — це довжина цього прекрасного мосту. Понад 6 тисяч тонн або 100 літаків «Мрія» — це вага усієї споруди. Аби збудувати те, що ми мали зробити ще 20 років тому, знадобилось 20 місяців. Ось така математика… Цей міст називали «монументом корупції» багато років. Нехай зараз це буде монумент Єдності – прекрасний запорізький міст — в День Соборності України», — наголосив Зеленський.

Крім того, президент взяв участь у громадській акції «живий ланцюг», під час якого сотні мешканців Запоріжжя взялися за руки, з’єднавши лівий берег Дніпра та острів Хортицю. Люди тримали у своїх руках стрічки жовтого та блакитного кольорів.

Що відомо про Запорізький міст

Ансамбль мостів (балкового та вантового) у Запоріжжі з’єднав правобережну частину міста з центральною лівобережною й основною промисловою зоною через обидва рукави ріки Дніпро й острів Хортиця. Це значно здешевить логістику для бізнесу, економіки регіону й країни в цілому.

Будівництво та відкриття вантового мосту є історичною подією не лише для Запоріжжя, а й для всієї України. Адже будівництво автомагістралі через р. Дніпро було на часі ще кілька десятків років тому, та розпочалося лише у 2004 році. Втім через брак коштів тривало майже 20 років.

Будівельні роботи булі відновлені лише після внесення проєкту як пріоритетного до національної програми «Велике будівництво». 21 лютого 2020 року за результатами електронних торгів «Prozorro» аукціон виграла турецька компанія «Onur Taahhut Tasimacilik İnsaat Ticaret Ve Sanayi Anonim Sirketi». Остаточна пропозиція компанії-переможця склала 11, 918 млрд грн. 10 квітня 2020 року ДАБІ надала дозвіл на початок будівельних робіт.

Автотранспортна магістраль через р. Дніпро складається з двох мостів – балкового (першу чергу якого було відкрито у 2020 році) й вантового, а також автомагістралі безперервного руху. Комплекс має шість транспортних розв'язок та 27 штучних споруд, серед яких є два позакласні мости з окремими спорудами під кожний напрямок руху.

Варто зазначити, що вантовий міст у Запоріжжі є найвищим в Україні та восьмим за висотою в Європі – висота його найвищого пілону становить 166 метрів. Загальна протяжність автомагістралі складає 9,1 км, в тому числі через р. Дніпро (вантовий міст) — 660 м та через р. Старий Дніпро (балковий міст) — 340 м. За контрактом підрядник має побудувати мости до 31 грудня 2023 року.

Фото надані командою «Великого будівництва».

Читайте також по темі

Підписуйтесь на нас в Telegram та Facebook, щоб бути в курсі актуальних новин про інфраструктуру в Україні та світі. Якщо у вас є цікаві матеріали, які можуть зацікавити редакцію – надсилайте їх на нашу пошту: editor@mintrans.media

2022-02-23 17:02:25
МІУ забезпечить безперебійне сполучення зі східними регіонами країни
2022-02-22 07:42:52
Це дозволить зекономити підприємству кошти, та дочекатися відновлення пасажиропотоку
2022-02-21 08:23:06
Вони з’явилися у чотирьох містах та двох областях