Туристський шлях — як URD будує автодороги до туристичних об’єктів
2021-08-30 17:07:00

Туристський шлях — як URD будує автодороги до туристичних об’єктів

Новини компаній

Україна багата визначними пам'ятками. Особливо популярними вони стали через пандемію, адже українці почали більше подорожувати країною. Біда в тому, що дістатися до багатьох із цих місць нелегко, адже стан доріг усе ще далекий від ідеалу. Ситуація змінюється завдяки президентській програмі «Велике будівництво». Один з її великих учасників – компанія URD, яка просто зараз відновлює відразу два туристичних шляхи: до заповідника «Асканія-Нова» та курорту Сатанів. 

 

Дорога до Асканії-Нова

У березні 2021 року в межах програми «Велике будівництво» в Херсонській області почався ремонт 22,3-кілометрової ділянки дороги Р-47, яка веде із села Чкалове до найстарішого у світі степового заповідника «Асканія-Нова».

Тендер на цю ділянку компанія URD виграла ще 2020 року. Але через складні погодні умови роботи вдалося розпочати лише в березні.

«До «Асканії-Нова» їздить дуже багато, як українських, так і закордонних туристів. Тому будівництво дороги до нашої туристичної перлини – це престиж. Там стоїть інформаційне панно, завдяки якому всі знатимуть, хто зробив дорогу до заповідника та в які терміни», – розповідає керівник проєкту Олег Кожем'якін.

Ремонт цієї ділянки виявився непростим завданням. Під час реалізації проєкту працівники URD стикнулися відразу з кількома проблемами. По-перше, підвела погода, дощі вибивали з графіка. По-друге, роботи йдуть фактично в заповідній зоні.

«Праворуч і ліворуч на 80% усієї протяжності дороги – заповідна зона зі своїми жорсткими обмеженнями. Якщо на інших дорогах ми можемо зробити розворотні майданчики або місця для зберігання матеріалів, то тут у нас такої змоги немає», – пояснює Кожем'якін.

У межах середнього ремонту вже відфрезеровано зношене покриття та укріплена основа майже на всій протяжності ділянки. Дорожні роботи наближаються до фінішу з облаштуванням нижнього шару покриття із великозернистої асфальтобетонної суміші.

У процесі задіяні 30 автомобілів, 15 котків, три асфальтоукладачі, три грейдери і три екскаватори. Загалом компанія використовує понад 60 одиниць зарубіжної спецтехніки.

Дотримання технологій та якості робіт контролюються лабораторією якості URD. На всіх етапах дорожніх робіт лабораторія здійснює відбір матеріалів: асфальтобетону, бетону, ЩПС, МДХР, бітуму, ґрунту та інших будівельних матеріалів. Лабораторія може проводити понад 50 якісних досліджень, що гарантують дотримання всіх технологічних показників.

 

Дорога до Сатанова

Ще один амбітний проєкт URD реалізує у Хмельницькій області. Це дорога до державного курорту Сатанів, відомого своїми мінеральними водами. Ідеться відразу про дві ділянки загальною протяжністю майже 95 км, тендери на які компанія виграла минулого року: Р-48 і Р-50. Перша ділянка – це дорога, яка проходить біля Сатанова, а друга – під'їзд безпосередньо до курорту.

«Курорт Сатанів розташований посеред траси Р-48. Торік ми зробили одну ділянку від Хмельницького до Сатанова. А зараз від Сатанова продовжуємо в бік Кам'янця-Подільського. Плюс Р-50 – це під'їзд від Р-48 просто до курорту», – пояснює керівник проєкту Олег Панчишин.

Ця дорога цікава своїм маршрутом. Оскільки вона веде прямо до курорту, трафік пожвавлений. Саме тому Укравтодор зробив дорогу пілотною, на ній встановлюють нові дорожні знаки.

Проєкт складний. Річ у тім, що тут фактично немає основи дорожнього одягу. «Ця дорога будувалася в 60-х роках, коли використовували холодні асфальтобетони, які дивом дожили до наших днів. Останніми роками дороги там практично не було. І щоб дістатися до курорту, людям доводилося їхати зі швидкістю 20 км/год», – додає Панчишин.

Зараз роботи на об'єкті, у яких беруть участь 250-300 осіб, ідуть цілодобово. Компанія укладає асфальтобетон, а також зміцнює основу методом холодної регенерації.

Використовується практично вся спецтехніка, яка існує в дорожній галузі. Асфальтоукладальники, котки, екскаватори, автомобільний транспорт тощо – понад 100 одиниць техніки.

Дорогу до Сатанова, як і трасу до «Асканії-Нова», основний проїзд здадуть до 24 серпня.

Компанія URD Українські дороги - це про нову якість доріг, про нові сучасні технології, техніку, заводи та лабораторії, професійну команду та гарантії виконання будівництва доріг на довгі роки.

Р-47 Херсон – Нова Каховка – Генічеськ

Довжина ділянки – 22,3 км

Початок робіт – березень 2021 року

Закінчення робіт – 24 серпня 2021 року
 

В унікальному біосферному заповіднику «Асканія-Нова» мешкає понад 3000 видів тварин. Тут також можна зустріти більш ніж 500 видів рослин, частину з яких занесено до Червоної книги. Заповідник був заснований ще в XIX столітті та займає площу понад 33 000 га.

Р-48 Кам'янець-Подільський – Сатанів – Війтівці – Білогір'я і Р-50 Ярмолинці – Сатанів

Довжина ділянок – 90 км і 5 км відповідно

Початок робіт – липень 2020 року

Закінчення робіт – 24 серпня 2021 року

 

У смт Сатанів, розташованому у Хмельницькій області, є унікальний курорт. Він здобув славу завдяки джерелам мінеральних вод, найвідоміше з яких – «Збручанська Нафтуся». Ця вода багата фтором, натрієм, йодом, бромом, макро- і мікроелементами.

2022-02-23 17:02:25
МІУ забезпечить безперебійне сполучення зі східними регіонами країни
2022-02-21 08:23:06
Вони з’явилися у чотирьох містах та двох областях
2022-02-18 14:42:05
Камери вже закупили в рамках державної програми підвищення рівня безпеки дорожнього руху