Стали відомі претенденти на будівництво Київської обхідної дороги
2022-01-27 10:32:00

Стали відомі претенденти на будівництво Київської обхідної дороги

«Автомагістраль-Південь», Bechtel Overseas Corporation та «Онур» до 1 лютого повинні подати свої пропозиції

Перший етап відбору виконавця робіт для будівництва першої ділянки Київської обхідної дороги пройшли три компанії – українська «Автомагістраль-Південь», американська Bechtel Overseas Corporation та турецька «Онур». Про це «Укравтодор» повідомив на своїй сторінці у Facebook.


Конкурсний відбір проходить в три етапи. На перший етап подалося 5 компаній, 3 з яких пройшли на наступний етап: подання кваліфікаційних пропозицій. Він триватиме до 1 лютого.

На третьому етапі учасники пройдуть оцінку комерційних пропозицій. Після цього з переможцем буде підписано договір та розпочато будівництво.

Перша ділянки Київської обхідної дороги – відрізок від траси М-07 «Київ – Ковель – Ягодин» до М-06 «Київ – Чоп». Це буде дорога категорії Іа, протяжністю 18 км з 9 штучними спорудами (мостами, шляхопроводами та естакадами).

Що відомо про КОД

Мета проєкту Київська обхідна дорога (КОД) – створення обхідної автомобільної дороги навколо Києва та виведення транзитного транспорту за межі центральних частин міста. Вартість КОД – понад $3 млрд. Передбачається спорудження дороги напівкільцем загальною протяжністю 149,8 км.

Дорога пройде напівколом на південь від Києва – через населені пункти Клавдієво-Тарасове, Бузову, Глеваху та Українку. Поблизу Українки планують звести міст через Дніпро завдовжки понад 25 км. Ще однією ціллю КОД називають «з’єднання найбільших міст київської агломерації»: Ірпінь, Ворзель, Васильків, Обухів, Українку, Бориспіль і Бровари.

Також завдяки цій дорозі, водіям не доведеться їхати на лівий берег столиці з правого через центр міста.

Претенденти на будівництво

«Автомагістраль-Південь» — компанія працює на вітчизняному ринку дорожнього будівництва з 2004 року. У попередні роки компанія стала лідером серед підрядників регіональних служб «Укравтодору». Протягом 2020-2021 років вона отримала від них замовлень на 40,5 млрд грн, зокрема і на об’єкти державної програми «Велике будівництво».

Bechtel Overseas Corporation – світовий лідер у з питань інжинірингу, закупівель та будівництва. Компанія була заснована у 1898 році та наразі є найбільшою будівельною компанією в США із проєктами у 160 країнах на семи континентах. Bechtel є компанією що за свою 123-річну історію збудувала понад 24 000 км автомобільних доріг.

«Онур» (ONUR TAAHHUT TASIMACILIK INSAAT TICARET VE SANAYI ANONIM SIRKETI) — турецька компанія, що була заснована у 1891 році. В Україні компанія працює з 2004 року, за цей час в країні було збудовано 3 500 км автомобільних доріг.

Фото: ілюстративне / Unsplash

Що було раніше

  • Наприкінці минулого року Міністерство інфраструктури розпочало конкурс на визначення підрядника на будівництво відрізка Київської обхідної дороги (КОД) від «Варшавської траси» до траси «Київ – Чоп». 
Підписуйтесь на нас в Telegram та Facebook, щоб бути в курсі актуальних новин про інфраструктуру в Україні та світі. Якщо у вас є цікаві матеріали, які можуть зацікавити редакцію – надсилайте їх на нашу пошту: editor@mintrans.media

2022-02-24 10:45:32
Автоматизовану систему оплати у метро вимкнули
2022-02-23 12:33:20
Цією інформацію необхідно керуватись при плануванні поїздок
2022-02-23 10:06:46
Компанія повторно оголосила тендери у «Прозорро» на будівництво хабів у Києві та Одесі
2022-02-22 14:30:36
Мова йде про дороги у Солом’янському районі столиці