Раді пропонують створити Нацкомісію у сфері транспорту
2022-01-12 13:27:00

Раді пропонують створити Нацкомісію у сфері транспорту

Автор: Красоха Ася

Комісія займатиметься тарифоутворенням та контролем роботи монополій і підприємств транспортної галузі

Кабінет міністрів схвалив зміни до закону «Про транспорт», які визначають правові та організаційні підстави для створення та роботи Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері транспорту. Відповідний проєкт закону уряд схвалив на засіданні 12 січня. 

Документ передбачає, що нацрегулятор у сфері транспорту відповідатиме за встановлення тарифів для суб’єктів природних монополій та підприємств, що працюють на суміжних ринках у сфері транспорту, регулюватиме роботу таких монополій та підприємств, забезпечуватиме умови для залучення інвестицій у сферу транспорту.

Також він здійснюватиме моніторинг та аналіз ринків у сфері транспорту, забезпечуватиме захист прав та законних інтересів споживачів послуг, розгляд звернень та врегулювання спорів, вестиме реєстри суб’єктів природних монополій та підприємств, що працюють на суміжних ринках у сфері транспорту тощо.


Комісія буде складатися з голови та шести членів, яких призначатиме та звільнятиме з посад президент. Голова Нацкомісії у сфері транспорту призначатиметься строком на шість років. Одна й та ж особа не зможе обіймати посаду голови понад два строки поспіль. 

Основа форма роботи комісії – засідання, які мають проходити не рідше одного разу на місяць.

Для виконання покладених на неї завдань Національна комісія зможе утворювати консультативні та інші дорадчі органи, а також залучати до своєї роботи вчених, експертів, консультантів, представників громадськості.

Фінансуватиметься цей орган з коштів державного бюджету. 

Читайте також по темі

  • Міністерство інфраструктури запропонувало ввести заборону на використання на маршрутах загального користування автобусів, що переобладнані з вантажних транспортних засобів. 
Підписуйтесь на нас в Telegram та Facebook, щоб бути в курсі актуальних новин про інфраструктуру в Україні та світі. Якщо у вас є цікаві матеріали, які можуть зацікавити редакцію – надсилайте їх на нашу пошту: editor@mintrans.media 

2022-02-23 14:33:44
Рішення про посилення заходів й обмежень в рамках НС ухвалюватиме місцева влада залежно від ситуації в кожному окремому регіоні
2022-02-23 14:09:40
Парламентарі сьогодні мали проголосувати за надання українським авіаперевізникам 800 млн грн підтримки
2022-02-21 10:51:12
Міністерство озвучить цифри за кілька тижнів після подолання кризи