Рада зробила крок до впровадження е-квитків на комунальному транспорті
2022-01-26 12:08:00

Рада зробила крок до впровадження е-квитків на комунальному транспорті

Автор: Красоха Ася

Законопроєкт, що прирівнює електронні квитки за юридичною силою до паперових, ще має пройти друге читання

Верховна Рада прийняла у першому читанні та за основу проєкт закону № 5705 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження електронних квитків на автомобільному та міському електричному транспорті». Таке рішення депутати ухвалили на засіданні 26 січня. 

Цей проєкт прирівнює електронні квитки за юридичною силою до паперових. Тобто, електронний квиток, так само як і паперовий, є підставою для проїзду та перевезення та багажу.


Зокрема у документі зазначається, що «укладення договору перевезення пасажира та багажу підтверджується наданням відповідно квитка або електронного квитка та багажної квитанції, вимоги до яких встановлюються відповідно до законодавства».

Такі зміни обґрунтовані тим, що обіг електронних квитків дедалі зростає.

Водночас розробники законопроєкту, зазначають, що є ризик того, що органи місцевого самоврядування не бажатимуть запроваджувати автоматизовану систему обліку оплати проїзду через те, що на придбання відповідного серверного обладнання та створення програмного забезпечення необхідні будуть певні витрати. 


Задля мінімізації ризиків органам місцевого самоврядування, за їх зверненням, надаватимуть доступ до відповідного сервісу на транспортному порталі електронних послуг e-transport.gov.ua. 

Нова норма набере чинності через шість місяців з дня опублікування закону. 

Законопроєкт готується до другого читання.

Що було раніше

  • За даними Держстатистики, проїзд у міському транспорті країни за 2021 рік подорожчав на 32,5% – з 5,57 у січні 2021 року грн до 7,32 у грудні. 
Підписуйтесь на нас в Telegram та Facebook, щоб бути в курсі актуальних новин про інфраструктуру в Україні та світі. Якщо у вас є цікаві матеріали, які можуть зацікавити редакцію – надсилайте їх на нашу пошту: editor@mintrans.media

2022-02-23 14:33:44
Рішення про посилення заходів й обмежень в рамках НС ухвалюватиме місцева влада залежно від ситуації в кожному окремому регіоні
2022-02-23 14:09:40
Парламентарі сьогодні мали проголосувати за надання українським авіаперевізникам 800 млн грн підтримки
2022-02-18 13:39:15
Зміни у русі заплановані на вихідні й пов’язані з проведенням продовольчих ярмарків